Половину життя ми проводимо на роботі. Ось і стають колеги не просто співпрацівниками, а другою сім'єю. На Добропільській збагачувальній фабриці про це добре знають, тому й допомагають співробітникам не тільки продуктивно працювати, а й організовувати цікаве дозвілля.
Цього разу адміністрація фабрики допомогла всім бажаючим організувати сплав по річці Сіверський Донець із Кам'янки в Богородичне – дала автобус, щоб дістатися до місця призначення і назад.
Відірватися від цивілізації наважилися 18 дорослих збагачувачів, двоє підлітків і троє дошкільнят. «Ми пливли на великий надувний штуці, – ділиться п'ятирічна Мілана, дочка електрослюсаря Романа Руденка. – А тато веслував. Усіх нас вигрібав, аж одинадцять осіб. Ми ще обов'язково поїдемо так. Може, без мами, бо її дуже комарі люблять, а вона їх – ні».
«Але не так страшні комарі, як відсутність інтернету», – зізнаються 13-річна Поліна і 14-річна Анастасія. Перші дві години подорожі дівчата дуже переживали, що не зможуть скролити Instagram. А потім долучилися до похідного життя: доглядали за малюками у воді, накривали стіл, збирали дрова, допомагали ставити намети.
«Перший наш нічліг у наметах був у Кам'янці Харківської області. Ми звідти стартували, – розповів механік Віталій Урсуленко. – Там навіть стіл був. А ось друга стоянка була на якомусь пляжі, майже на кордоні областей. Так нам довелося імпровізувати – замість столу стелили клейонку прямо на землю. Того вечора головною приправою до кожної страви став пісок. Але все одно було дуже смачно».
Збагачувачі ще з травня готувалися до сплаву. Одні купували сорочки з довгими рукавами й панами, щоб не обгоріти на сонці. Інші запасалися кремами й спреями від комах. Хоча були й винятки. «Мені взагалі сумку збирала дочка», – сміється Наталя Прудник, провідний фахівець із кадрового адміністрування. «А я забув кепку вдома, – зізнається Олександр Будрін, електрослюсар. – Довелося намотати футболку на голову. Хоча на другий день і кепку знайшов».
Про згуртованість колективу фабрики розповіла генеральний директор Добропільської ЦЗФ Надія Судак: «Коли люди хочуть відпочивати разом з колегами – це показник здорового колективу. Сплав по річці корисний не тільки для фізичного, а й для морального здоров'я. Такі походи – це терапія: людина відпочиває від інформаційного шуму, ховає телефон подалі від води й повністю приділяє увагу своїм емоціям і переживанням, спілкуючись тільки з тими, хто поруч. Приємно, що на Добропільській ЦЗФ люди вибирають саме такий відпочинок».
Збагачувачі дякують за допомогу туристам-професіоналам громадської організації «Східний вітер», які забезпечили їх усім необхідним для такого сплаву: наметами, карематами, спальними мішками, байдарками, катамаранами й веслами.