Усього у 20 міжрегіональних класах навчатимуться 240 школярів зі Львова, Івано-Франківська, Верхньої Липиці, Черчого, Ладижина, Енергодара, Вінниці, Дніпра, Добропілля, Білицького, Новодонецького, Ганнівки, Павлограда, Першотравенська, Тернівки, Межиріч. Об’єднання хлопців та дівчат із різних регіонів — не новина для проекту: минулого року перші такі класи вже пройшли освітній курс і показали чудові результати з успішності. У цьому сезоні географію та склад учасників вирішили розширити. Школярі будуть не тільки разом вчитися, але і братимуть участь у спільних акціях, змагатимуться, їздитимуть один до одного в гості.
Енергоефективне навчання для добротвірських дітлахів вже почалося – у Бурштині Івано-Франківської області зібрались учні з самого Бурштина, Добротвора і Зеленодольська, де для них організували класи у нестандартній, формі, цікаве дозвілля, уроки миру.
Василь Іванович Нецик, директор Добротвірської школи:
«Наша школа не вперше бере участь в даному проекті. Завдяки йому ми звертаємо увагу учнів до проблем економії енергії і енергоресурсів. Також стимулюємо зацікавленість учнів до наукових досліджень і практичного застосування знань, отриманих в школі».
Курс сертифікований Міністерством освіти України і відповідає ключовим критеріям освітньої реформи в межах «Нової української школи». На початок міжрегіонального навчання — знайомство, командотвірні гри та інтерактивні заходи — діти з учителями з’їхалися до Києва. Паралельно триває онлайн-навчання. ДТЕК розробив і надав вільний доступ усім охочим до онлайн-платформи energyschool.org.ua. Тут уже зареєстровані майже 1000 шкіл з усієї України, а загалом у проекті взяли участь 270 тисяч учнів, батьків і вчителів.
Вікторія Гриб, керівник напряму зі сталого розвитку ДТЕК Енерго:
«Наша мета — виховати в дітях ощадливих та грамотних господарів. Господарів своїх квартир, будинків, міст і країни. Для цього потрібні реальні знання, і ці знання — не з простих. Тому ми зробили наш курс максимально інтерактивним, живим і цікавим для вивчення — якраз у форматі «Нової української школи». За 6 років проекту ми бачимо, що такий підхід дає чудові результати: інтерес дітей і кількість шкіл у проекті зростає; за нашими даними, школи-учасниці вже під час навчання економлять приблизно 20,5% електроенергії. Ми віримо, що наші діти — нове покоління українців — через 10–15 років зроблять енергоефективність і ощадливість частиною загальної культури».
Проект «Енергоефективні школи» підтримується мережею Глобального договору ООН - торік він став найкращим у номінації «Внесок у досягнення Мети сталого розвитку ООН № 12», а у 2015-му отримав гран-прі Всеукраїнського конкурсу «Найкращі соціальні проекти України».
Безкоштовна онлайн-платформа проекту — тут: energyschool.org.ua