Народний музей шахтарської слави ДТЕК ШУ Тернівське став відомий усій Європі, завдяки своїй участі в XIV Міжнародній конференції Мережі Європейських Музеїв. Сюди входять відомі музеї Італії, Франції, Німеччини, Великобританії, Іспанії, Бельгії, Греції, Чехії та Польщі. Зацікавлення до музею шахтарської слави з боку представників Асоціації музеїв з’явився після того, як директор музею Галина Сергєєва надіслала заявку на участь зі змістовною презентацією музею.
«З ініціативи профспілки ППВП, за підтримки ДТЕК і директора шахтоуправління «Тернівське» Василя Снігура ми відвідали конференцію в Польщі. Кожен музей представляв там свою країну, відповідно, ми представляли Україну. Музеї Європи дійсно великі, наприклад, музей-шахта, який відкритий на базі відпрацьованої шахти. Або музей у Франції, який займає величезну територію і складається з декількох великих об’єктів. Мета європейських музеїв — залучити у свою країну іноземних туристів для відвідування музеїв. Метою нашого музею поки було лише збереження пам’яті про видатні події та трудівників вугільного підприємства для нащадків, а також підвищення престижу шахтарської праці для сучасників», — поділилася директор музею шахтарської слави Галина Сергєєва.
Музей шахтарської слави було відкрито 2005 року на шахті «Західно-Донбаська» ДТЕК ШУ Тернівське. На відміну від своїх європейських побратимів, це єдиний музей, який розташований на території відкритої шахти. Він розповідає про історію зародження та розвитку вугільної промисловості в Західно-Донбаському регіоні, про нелегку шахтарську працю, і про людей, які присвятили себе видобутку «чорного золота».
За час існування музею було проведено приблизно 10 000 екскурсій, завдяки чому його відвідало майже 100 тисяч людей. Співпраця з Європейською асоціацією дозволить музею шахтарської слави зробити свій вагомий внесок у розвиток туризму в Павлограді та Тернівці, залучаючи іноземних гостей у наші міста.