«Раніше мій чоловік доглядав за криницею, – розповідає Раїса Василівна Сергієнко. – Слизькою стежкою взимку або восени до колодязя не підійти, послизнешся. Та й зруб був старий, скільки відер потопили через це. Ці відра мій чоловік і діставав, намагався очищувати колодязь. Коли у нього сил не стало, я боялася, що не відновимо колодязь. А без води-то не проживеш».
Побоювання місцевої жительки справедливі. Для Нової Іллінки крім привізної питної води, колодязь – єдине джерело. Щоб розв'язати проблему, подали заявку на конкурс «Громада своїми руками». І виграли грант ДТЕК – 55 тис. грн.
За отримані кошти відновили дерев'яний зруб, поставили новий дах над криницею для захисту від листя і органічного сміття. Не забули для зручності літнім людям встановити лавочку. Для повного комфорту поставили дерев'яну огорожу. У новому облаштованому вигляді колодязь виправдовує назву проекту – «Золотий колодязь». «Ми такої краси ще не мали!», – захоплюються довгожителі Нової Іллінки, набираючи воду з оновленого колодязя.
«Жителі селища задоволені результатом – тепер діставати воду безпечно та зручно. З позиції організаторів конкурсу зазначу – кураховська громада вчиться будувати своє життя за новим для неї принципом. Не чекай, коли зроблять за тебе – дій! ДТЕК активно підтримує такі ініціативи, допомагає втілювати задумані проекти в межах конкурсу «Громада своїми руками». Залученість до конкурсу збільшується з кожним роком, і це дуже тішить», – зазначив результати конкурсу директор ДТЕК Кураховської ТЕС Анатолій Боричевський.
Довідка про проект
ДТЕК проводить конкурс міні-грантів «Громада своїми руками», починаючи з 2013 року.
У 2018 році "Громада своїми руками" істотно збільшила свою географію і проводиться тепер на 55 територіях України. Цьогоріч було отримано 642 заявки – це найбільша кількість за всі роки реалізації проекту. Сума міні-грантів збільшена до 55 тис. грн.