У трудового колективу шахти Тернівська Павлоградського шахтоуправління новий, перспективний фронт робіт. Тут почали видобуток вугілля з 803-ої лави на новому блоці пласта С8. Тут сконцентровано близько 3 млн тонн енергетичного вугілля. На Тернівській планують підготувати на пласті С8 не менше 11-ти лав. Це забезпечить підприємству стабільну роботу на найближчі п'ять років.
- Зараз перед нами стоїть важливе завдання - безперебійно відпрацювати першу лаву на новому блоці пласта С8. Від того наскільки добре ми спрацюємо, залежить його подальша експлуатація. Тим більше, що в частині цього шахтного поля ми очікуємо видобуток вугілля хорошої якості. Тому будемо намагатися працювати ефективно, щоб забезпечити вагомий внесок в енергонезалежність України », - розповідає Євген Ткаченко, завідувач гірничими роботами по очисній виїмці і МДР ДТЕК ШУ Павлоградське.
Нова 803 лава знаходиться на глибині 175 м. Її протяжність - 220 м, запаси вугілля - близько 270 тис. тонн. Відпрацьовує цей очисний вибій колектив ділянки з видобутку вугілля №7 під керівництвом Олександра Лапенко. Щоб шахтарі могли безперебійно працювати в новій лаві, в її оснащення компанія ДТЕК інвестувала понад 50-ти млн гривень. За ці кошти капітально відремонтували і модернізували очисне обладнання - секції механізованого комплексу 1КД80.55.
- Ми «першопроходьці» в умовах нового пласту. І розуміємо, яка відповідальність лежить на наших плечах. Тому до запуску першої лави готувалися ґрунтовно. Перевірили на виправність і відремонтували всю необхідну очисну техніку, переконалися в наявності робочих матеріалів, оснастили забій відповідним обладнанням. І тепер готові добувати таке необхідне для країни вугілля і забезпечувати їм наші теплоелектростанції. Щоб Україна була незалежною від імпортних ресурсів», - говорить Олександр Лапенко, начальник дільниці з видобутку вугілля №7 ДТЕК ШУ Павлоградське.