Велика частина Новогродівки Донецької області вже багато років зимує без централізованого теплопостачання. З огляду на те, що місто ще й не газифіковане, його жителі здебільшого рятуються пічним опаленням. Щоб позбавити містян від потреби зігріватися «дідівським» способом, у місті ухвалено рішення провести перехід на індивідуальні системи електроопалення. Першими серед претендентів на оновлення стали 10 товариств співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), що залишилися у 2017 році зовсім без теплопостачання після відімкнення старої відомчої котельні.
Цієї миті енергетики ДТЕК Донецькобленерго закінчили реалізацію заходів із приєднання до цих будинків додаткових потужностей. На підставі розроблених технічних умов у розподільних пристроях трансформаторних підстанцій 6/0,4 кВ встановлені нові вимикачі навантаження, замінені комутаційні ввідні пристрої. Встановлено два додаткові трансформатори, ще один замінений на потужніший. Тепер ОСББ залишилося привести до ладу свої внутрішньобудинкові мережі, щоб ті витримали підвищене навантаження в опалювальний сезон. Кошти на оплату послуг із приєднання додаткової потужності для ОСББ було виділено з бюджету міста.
«Опалення на твердому паливі створювало для жителів багатоповерхівок цілу низку складнощів: заготівля вугілля, видалення шлаку, що також ставало трудомісткою процедурою розпалювання й підтримання тепла у квартирах. Люди із задоволенням би перейшли на електричне опалення й користувалися пільговим електротарифом. Тому сьогодні ми разом з енергетиками опрацьовуємо програму такого переходу, розглядаємо технічні можливості. Там, де це буде максимально безболісно, плануємо виконати переведення вже у 2018 році. Де необхідно більше технічних зусиль — буде відтерміновано на пізніше», — говорить начальник управління міського господарства міськради Новогродівки Сергій Куліш.
Цієї миті в ДТЕК Донецькобленерго вишукують технічні можливості для забезпечення переходу та підготування міських електромереж до додаткового навантаження.
«Електроопалення для таких міст, як Новогродівка, — чи не єдина можливість уникнути застарілих методів нагрівання та отримати якісне й ефективне теплопостачання в кожен будинок і квартиру. Ми, зі свого боку, зробимо все можливе, щоб цей перехід був максимально комфортним і безпечним. Цієї миті прораховуються можливості щодо забезпечення додаткового резерву потужності від підстанції 330 кВ «Білицька» НЕК Укренерго, розробляються заходи щодо реконструкції та технічного переобладнання електричних високовольтних мереж 110–35 кВ та розподільних мереж 6–0,4 кВ з урахуванням планованого збільшення навантаження в зимовий період. Реалізація цих заходів дасть жителям можливість перейти на електронагрівання й оплачувати енергоспоживання за вигіднішим тарифом», — зазначає генеральний директор ДТЕК Донецькобленерго Олексій Дегтярьов.
Нагадаємо, пільговий тариф для українців, що користуються електроопаленням, діє в період із 01 жовтня до 30 квітня. Згідно з постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), він встановлений на рівні 90 копійок за кВт·годину на весь обсяг електроенергії до 3 000 кВт на місяць. Електрика, використана понад цей ліміт, оплачується за стандартним тарифом — 168 коп за 1 кВт·год. Додатково економити допомагають двозонні лічильники електричної енергії, які дають змогу оплачувати всю електроенергію, яка споживається в нічний час із 23:00 до 7:00, за вдвічі меншим тарифом — 45 копійок за кВт·годину.