Зручний простір для вихованців Павлоградського інклюзивної-ресурсного центру та комфортна сучасна їдальня в загальноосвітній школі №9. Це перші два проєкту - переможця в Павлограді, які отримали путівку в життя завдяки конкурсу ДТЕК «Громада своїми руками». Цього року павлоградці планують реалізувати ще 23 кращих своїх проекту, серед яких майстерня кухарів Західно-Донбаського професійного ліцею, нові павільйони у вихованців дитячих садків; оновлений шкільний спортзал, енергоефективний вхід з пандусом на станції юннатів і багато іншого.
Команда інклюзивної-ресурсного центру свій шлях в історії конкурсу починала ще три роки тому з одної інклюзивної-ресурсної кімнати. Тепер тут цілий центр для дітей з особливостями. Класи для індивідуального навчання, обладнані сучасною технікою, меблями та інтерактивними матеріалами. Цього року колектив центру вирішив реалізувати ще одну свою ідею в «Громаді своїми руками» щодо поліпшення умов в центрі - створити безбар'єрне, безпечне і зручне місце в коридорі, приймальні-вітальні і кімнаті логопеда. Тут краще, ніж де б то не було знають, наскільки важливо допомагати особливим діткам, щоб вони легше навчалися і відчували себе комфортно в реаліях сучасного світу.
Ще один проєкт - переможець успішно завершено в дев'ятій Павлоградської загальноосвітньої школі. Фуд-хол «Nine vitamins» - так команда активістів назвала свою ідею щодо поліпшення умов в шкільній їдальні. Тепер тут оновлене барвисте приміщення з новими зручними меблями.
«Сьогодні ми разом з міською владою відкрили перше два проєкту-переможця« Громада своїми руками »2021 Павлограді. ДТЕК Енерго, як соціально-відповідальний бізнес і надійний партнер суспільства, піклується про майбутнє громад. Восьмий рік компанія разом з командою міського голови Анатолія Вершини допомагає активним павлоградцям своїми руками здійснювати їх мрії для підвищення комфорту життя. «Громада своїми руками» вже давно стала улюбленим громадським проєктом, до якого приєднується все більше бажаючих. В цьому році компанія підтримала ініціативу Олени Зеленської «Бізнес без бар'єрів» і поставила в пріоритет конкурсу принцип безбар'єрності. Ми хочемо, щоб кожна людина мала можливість користуватися всіма благами суспільства і відчувала себе повноцінною», - зазначив Андрій Чернецький, менеджер з адміністративного розвитку ДТЕК Павлоградвугілля.
У 2021 року участь у конкурсі взяли 32 громади в 11 областях України. Жителі громад подали 667 заявок, з яких конкурсні комісії обрали переможців окремо в кожній громаді. Серед переможців - ініціативи в соціальній сфері, екології та енергозбереження, охорона здоров'я, спорт, благоустрій міст і сіл. Особливий акцент цього року в конкурсі - на створення безбар'єрного середовища, на інклюзивність в широкому сенсі. Проєкт «Громада своїми руками» трансформувався. І принципи безбар'єрності стали частиною 60% програм і ініціатив, які направляли громади і волонтери на конкурс.