Гінекологічне крісло КСГ-3 розраховане для надання послуг всім жінкам, в тому числі з інвалідністю, літнім та з надмірною вагою. Завдяки електричному приводу сидіння крісла регулюється під необхідну висоту, що дає можливість пацієнтці самостійно змінити інвалідне крісло на гінекологічне. Також передбачено м'які підставки для ніг та зручну спинку, які можна регулювати, як і нахил сидіння.
Таке крісло – мрія кожної лікарні, але в бюджеті МОЗ бракує коштів на придбання такого обладнання. Тож, жителі Ладижина вирішили не чекати мани з неба. Зорганізувалися в ініціативну групу, розробили проект та подалися на конкурс компанії ДТЕК «Громада своїми руками». Ідею ладижинців підтримали городяни та конкурсна комісія. Разом з дипломом переможця ініціативна група одержала 44 тисячі гривень на реалізацію своєї мрії. Тож тепер мають таке крісло і не можуть натішитися його перевагами.
«З таким кріслом буде зручно і лікарю, і пацієнту. До того ж, всі елементи крісла зроблені так, щоб можна було легко зафіксувати пацієнта в позі, яка буде йому зручна, при цьому оптимальна для проведення огляду та лікування лікарем» - коментує Юрій Косенко - т.в.о. медичного директора КП «Ладижинська міська лікарня».
«Раніше мені було незручно проходити медогляд у гінеколога. Доводилось просити декількох осіб, щоб допомогли висадити мене на крісло. Тепер я роблю все самостійно, а лікар, легкими рухами, регулює крісло під мене. Я вдячна компанії ДТЕК за те що допомогли втілити нашу ідею в життя» - ділиться враженнями учасниця ініціативної групи «За доступну медицину» Марія Малець.
Конкурс «Громада своїми руками» стартував у Ладижині у 2013 році. Завдяки соціальному партнерству компанії ДТЕК, міської влади та громади міста, за цей період втілили в життя 79 ініціатив громади на загальну суму 2,4 млн грн.