Цьогоріч у конкурсі взяли участь школярі Дніпра, Кам’янського, Павлограда, Кривого Рогу, Марганцю, а також Васильківського, Верхньодніпровського, Нікопольського, Павлоградського, Царичанського, Криничанського, Магдалинівського, Солонянського та Широківського районів. Всього на розгляд журі було подано 21 роботу. Юні орнітологи презентували власні проекти у двох номінаціях: дослідження й еколого-просвітницька робота. Кілька місяців школярі вивчали популяцію птахів, фіксували на картосхемах гнізда, кормові території. Особливу увагу діти приділяють тому, як птахи селяться на штучних платформах, які встановлюють працівники ДТЕК Дніпрообленерго. Адже, як відомо, у зв’язку з урбанізацією регіону лелеки часто вибирають для поселення лінії опори високовольтних ліній, що вельми небезпечно як для птахів, так і для роботи електрообладнання. Прагнучи створити білим лелекам безпечні умови для проживання і виведення потомства, енергетики проводять роботу з перенесення гнізд на спеціальні штучні платформи. По допомогу нерідко звертаються до юних орнітологів, які відстежують популяцію лелек і місця їхнього гніздування.
«Спонсорство подібних проектів — частина екологічної стратегії ДТЕК і наш вклад у сталий розвиток Дніпропетровської області. За 4,5 роки, які існує проект, ДТЕК Дніпрообленерго зі встановлення штучних опор для гнізд лелек, тільки в Дніпропетровській області перенесено 87 гнізд. І в цій роботі для нас дуже важлива допомога юннатів, результати їхніх досліджень використовуються для подальшого планування заходів з орнітологічної безпеки. Цей конкурс ми ініціювали в межах Міжнародної програми зі збереження білого лелеки. Тішить, що з кожним роком цікавість до нього зростає, і кількість конкурсантів збільшується. Це дуже важливо, тому що прищеплює дітям любов до навколишнього світу, формуючи в Україні нове покоління свідомих громадян», — зазначив керівник департаменту з перспективного розвитку ДТЕК Дніпрообленерго Віктор Волошко.
Перше місце серед індивідуальних робіт цього року дісталося учневі 6-го класу Маріїнської багатопрофільної гімназії, а також дев’ятикласниці Калинівської середньої школи. Серед колективних робіт особливо відзначилися вихованці біолого-екологічних гуртків «Васильківського центру позашкільної освіти», а також дніпровська школа № 62, учні якої не тільки провели науково-просвітницьку роботу, а й виставки виробів, майстер-класи, конкурси оповідань, віршів, малюнків, плакатів і навіть кросвордів і казок, присвячених білому лелеці та спрямованих на його захист у природному ареолі проживання нашої області.
Переможців чекали цінні призи від ДТЕК Дніпрообленерго: тенти-навіси для туристичних вилазок на природу, намети, спальники, туристичні набори посуду, а також довідник-путівник Україною із 65 маршрутами для всієї родини.