Поставки вугілля з США - це черговий крок з реалізації стратегічних ініціатив України в частині диверсифікації поставок енергетичнго палива ТЕС в період зростання попиту на вугілля в опалювальний сезон.
Прибуття в Україну першого балкера з 75 тис. тонн вугілля з США очікується на цьому тижні. Ресурс попрямує на Ладижинську і Запорізьку ТЕС. Станом на 23.10.2017р. на складі ДТЕК Ладижинської ТЕС знаходиться 38 тис. тонн палива.
Зростання попиту на вугілля марки Г в Україні викликане також реконструкцією антрацитових блоків на українських ТЕС під роботу на газовому вугіллі. На українському паливі з вересня працює Зміївська ТЕС, а з листопада будуть працювати два блоки ДТЕК Придніпровської ТЕС.
Поточний рівень видобутку марки Г в країні не може покрити потреби ТЕС у паливі, незважаючи на зростання виробництва на шахтах ДТЕК за підсумком 9 місяців на 10,5% - до 16,9 млн тонн.
«Проходження ОЗП – це головний іспит року для ТЕС ДТЕК. Стабільність і безперебійність поставок вугілля на наші ТЕС в умовах дефіциту марки Г вимагає нетривіальних рішень. Рішення почати імпорт марки Г з США було прийнято з урахуванням державної політики щодо диверсифікації джерел дефіцитного палива. Американські постачальники працюють ефективно і надійно. Тому ми почали працювати з американським ресурсом. При цьому для ДТЕК пріоритетом залишається розвиток власного видобутку. Імпорт – тимчасове рішення», – підкреслив комерційний директор ДТЕК Енерго Віталій Бутенко.
Нагадаємо, ДТЕК вже імпортував вугілля марки Г в опалювальному сезоні 2016-2017. Тоді для покриття тимчасової нестачі ресурсу компанія закупила в Польщі 137 тис. тонн вугілля марки Г.
ДТЕК продовжує реалізацію програми зі зниження залежності в імпортному вугіллі, що складається з трьох ключових кроків. Крок №1 – переведення блоків з антрациту на газове вугілля. Крок №2 – забезпечення ТЕС вугіллям українського видобутку. І крок №3 – модернізація потужностей ТЕС для ефективної і безперебійної роботи.
З найважливішими діями ДТЕК щодо забезпечення надійного енергопостачання України в осінньо-зимовий період можна ознайомитися на сайті - http://ozp.dtek.com