Взимку споживання електроенергії зростає на 30–40 відсотків. Найбільш енерговитратні пристрої в будинку – прилади обігріву: конвектори, радіатори, теплові гармати, масляні радіатори, тепловентилятори. Щоб економно використовувати електроенергію й уникнути аварій через перевантаження мережі експерти ДТЕК Донецькі електромережі рекомендують:
- Користуватися тільки фабричними обігрівачами. Саморобні обігрівальні пристрої – небезпечні й можуть стати причиною пожежі;
- Не вмикати відразу кілька обігрівальних приладів. Обігрівати тільки те приміщення, у якому перебуваєте;
- Встановити у своєму будинку або квартирі енергоефективні пристрої: економні лампочки, розумні розетки тощо.
- Встановити двозонний лічильник. Це дасть змогу споживати електроенергію в нічний час із 50% знижкою;
- Уникати пікових періодів навантажень. Зазвичай це ранкові з 8:00 до 11:00 та вечірні години з 19:00 до 22:00, це призводить до перевищення допустимої норми й аварійних відключень. По можливості, вмикайте прилади в інший час.
- Якщо у вас у будинку зникло світло або згоріла проводина – не намагайтеся ремонтувати їх самостійно. Зверніться до фахівців.
«Електропроводина у квартирах і будинках зазвичай розрахована на споживання 1,5–5 кВт. Якщо люди масово вмикають побутові й опалювальні електроприлади одночасно, то навантаження в мережі зростає в рази, особливо в пікові години. Тому трапляються аварії, – зазначив заступник генерального директора ДТЕК Донецькі електромережі Дмитро Шпуталов. – Не варто також забувати, що внутрішньобудинкову електричну мережу обслуговують керівні компанії або ОСББ. Тому, якщо електрика пропала в окремих квартирах, необхідно звернутися до управління будинку. Якщо ж світла немає у всьому будинку, то обов’язково треба повідомляти в ДТЕК Донецькі електромережі, щоби ремонтна служба оперативно узялася до усунення неполадок».
Нагадаємо, що готуючись до опалювального сезону, для поліпшення надійності та підвищення якості електропостачання регіону працівники ДТЕК Донецькі електромережі виконали вже більш ніж 10 тисяч ремонтів на об’єктах повітряних, кабельних ліній, трансформаторних і розподільчих підстанцій, відновили понад 200 км електромереж.