Нову лаву готували до роботи прохідники дільниці підготовчих робіт №2 (начальник Юрій Смоляк). Для цього вони пройшли понад 1,85 км гірничих виробок, після чого фахівці монтажного управління змонтували в лаві необхідне обладнання.
«Щоб прискорити запуск лави, монтажні роботи велися одночасно з проведенням конвеєрного штреку, – розповів завідувач гірничими роботами ШУ Добропільське Олег Пересипкин. – У результаті перемонтаж 159 секцій кріплення з 3-ї південної лави в 4-ту тривав усього 23 календарні дні замість 40, як було заплановано. А монтажні роботи були виконані в рекордно короткий строк – за 45 днів».
Компанія ДТЕК спрямувала на капітальний ремонт обладнання та оснащення цієї лави понад 50 млн грн. Оновлені очисний комбайн УКД 200-400 з винесеною системою подачі, забійний конвеєр СП-251-13, конвеєр СП-251.15, 160 секцій кріплення 1 КД-90 допоможуть гірникам успішно видобувати вугілля з пласта потужністю всього 1,1 м.
Показово, що колектив першої дільниці під керівництвом начальника Станіслава Бодашка й бригадира Миколи Налесного, які працюватимуть у новій лаві, у березні минулого року з цього ж тонкого шару видобув 50 тис. тонн вугілля, удвічі більше, ніж до цього.
«Тепер на шахті Добропільська ми видобуватимемо вугілля одночасно з двох лав, – розповів Олександр Ангеловський, директор ДТЕК ШУ Добропільське. – Паралельно готуємо нову лаву й на другій шахті нашого шахтоуправління – Алмазній. Видобуток з неї почнемо вже в березні. Більше лав – більше вугілля для української теплової генерації. У цьому році ми плануємо наростити видобуток вугілля майже на третину, до 2,2 млн тонн. Це паливо надійде на теплоелектростанції країни й перетвориться на електроенергію для мільйонів українців».