Інвестиції у видобувні підприємства «ДТЕК Павлоградвугілля» і «ДТЕК Добропіллявугілля» за 8 місяців становили 2,9 млрд грн. Зростання становить 80%. Завдяки цьому на шахтах ДТЕК нарощується видобуток газового вугілля, яке має протягом найближчих років повністю замінити імпортний антрацит. З початку року введено в експлуатацію 20 очисних вибоїв. Всього за 2017 рік заплановано запуск 33 очисних вибоїв. Сумарний видобуток із початку року становить 15,2 млн тонн вугілля марки Г.
Генерувальні підприємства ДТЕК за вказаний період отримали 0,7 млрд грн інвестицій. Це на 79% більше показника за січень-серпень 2016 року. Зокрема, ТЕС ДТЕК цьогоріч проходять посилену підготовку до опалювального сезону щодо планових ремонтів. ДТЕК реалізує проекти з переведення двох блоків Придніпровської ТЕС з антрациту на газове вугілля.
Також компанія здійснює реконструкцію блока № 10 Бурштинської ТЕС і блока № 1 Криворізької ТЕС. Ці роботи дадуть змогу продовжити термін експлуатації блоків мінімум на 15 років, підвищити їхню ефективність і знизити викиди в атмосферу до європейських норм. Починаючи з 2012 року, усі енергоблоки компанії під час модернізації проходять реконструкцію електрофільтрів для досягнення рівня викидів пилу відповідно до Директиви 2001/80/ЕС.
«ДТЕК визначив для себе українське вугілля марки Г як пріоритетне паливо для виробництва електроенергії. Тому ми розробили програму щодо звільнення від антрацитової залежності. Вона складається з трьох ключових кроків. Крок № 1 — переведення блоків з антрациту на газове вугілля. Крок № 2 — максимальне забезпечення ТЕС вугіллям українського видобутку, оскільки виконання переведення блоків українських ТЕС на газове вугілля призведе до значного зростання його споживання. У зв’язку з цим у видобуток цієї марки вугілля в Україні необхідно буде вкладати ще більше коштів, щоб станції повною мірою забезпечувалися паливом, — заявив в. о. генерального директора ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук. — І крок № 3 — модернізацій наявних потужностей ТЕС для їх ефективної та безперебійної роботи. Усі ці дії дадуть змогу Україні стати більш енергонезалежною, а споживачі будуть стабільно отримувати електроенергію».