У 2017 році співробітники шахтоуправління подали більше 1 117 ідей, з них понад дві третини вже впроваджені на виробництві. Також над 161 завданням щодо підвищення операційної ефективності працювали спеціально створені команди безперервного вдосконалення (КНС). Особливу увагу новаторів підприємства було сконцентровано на підвищенні пропускної здатності скіпового підйому ш. Добропільська за рахунок скорочення часу технологічних простоїв і зміни режиму роботи підйомних установок.
Участь в новаторському русі для співробітників - справа не тільки почесна, а й корисне. Так, за подачу, впровадження та утвердження ідей, а також за участь в командах безперервного вдосконалення працівники шахтоуправління протягом 2017 року одержали більше 827 тис. Грн «преміальних».
Кубок лідера кварталу по ефективності культури безперервного вдосконалення виробництва завоював колектив ділянки стаціонарного обладнання №1, (начальник Сергій Гончаров), який визнали найкращим серед підрозділів, залучених до реалізації СНС Новатор за підсумками ІV кварталу 2017 року. На ділянці створено всі умови для рівномірного розвитку всіх напрямках Новатора: персонал навчають інструментів бережливого виробництва, на всіх об'єктах ділянки успішно впроваджена система 5С, для вирішення наявних проблем працюють КНС, ініціюється подача ідей.
Окремо відзначили результативність у впровадженні Новатора працівників ділянки №4 (начальник Максим Дівульскій) ш. Добропільська, які стали лідерами грудня 2017 року по впровадженню системи 5С. Колектив 4-го ділянки - активний учасник проекту «Управління небезпечними діями». У забої, на всіх робочих місцях, комори і ошатною ділянки підтримується зразкова чистота і порядок.
Сергій Деренко, начальник відділу операційних поліпшень ШУ Добропільське, зазначає:
«Результати, досягнуті ділянками стаціонарного обладнання №1 і по видобутку вугілля №4, вказують на позитивну динаміку в розвитку культури постійних поліпшень на нашому підприємстві. Жодному з наших колективів не вдалося в 2017 році утримати Кубок лідера кварталу по ефективності культури безперервного вдосконалення виробництва більш ніж один раз. Чотири рази він переходив з рук в руки. Це показує здорову конкуренцію між ділянками, прагнення наших колективів стати лідерами новаторського руху і домогтися успіху в чесній боротьбі ».