Нововведення цього сезону — акцент на проекти з енергоефективності в ЖКГ та екології, такі проекти також отримають невеликі преференції — 5–10 додаткових балів до середньої оцінки конкурсної комісії.
«Разом з активними жителями ми робимо життя в містах і селах кращим — це наша велика та важлива мета. Чим комфортніше людям — тим краще нашому бізнесу. «Громада своїми руками» дає можливість взяти участь у перевтіленні рідних міст і сіл усім, якщо не прямою участю, то голосуванням за найважливіші проекти. Для нас дуже важлива думка людей, і, звичайно, ми братимемо її до уваги під час видавання грантів. Просимо всіх не залишатися байдужими, заходити на сайт, читати про проекти, голосувати за ті, що найбільше сподобалися — адже тільки від вас залежить, яким буде місто через рік, п’ять чи 10 років», — зазначає керівник департаменту із соціального розвитку ДТЕК Енерго Вікторія Гриб.
У 2018 році жителі міст і сіл Західного Донбасу подали на конкурс міні-грантів 252 заявки (у 2017 було подано 175 заявок, 86 з них стали переможцями). Сума міні-грантів цьогоріч збільшена до 55 тис. грн (максимальний розмір).
Публічне оголошення переможців конкурсу та видавання сертифікатів проходитимуть із 25 червня до 6 липня. До 30 листопада всі проекти мають бути реалізовані.
Торік, на думку жителів міст і сіл Західного Донбасу, найцікавішими та найважливішими були проекти:
- у Павлограді — гостинна українська хата, арт-майстерня «Хобі клас» у школі № 9, алея пам’яті в школі № 12;
- у Тернівці — арт-об’єкт «Я люблю Тернівку», сквер «Альтанка», сучасний клас біології «Оазис життя»;
- у Першотравенську — скеледром і спортмайданчик для міні-футболу в дитсадку «Черемшина», тренажерний майданчик для старшого покоління, спеціалізований майданчик для дресування собак;
- у селах Павлоградського району — зона відпочинку в Булахівській школі, тренажерний майданчик у Богданівці, здатний говорити музей у Кочерезькому НВК, спортивно-оздоровчий комплекс у Межиріцькій школі;
- у селах Петропавлівського району — клас хореографії в Петропавлівській ЗОШ № 2, музей-кінозал у Хорошівській школі, ігрове містечко в Миколаївці й енергоефективний вхід у Брагинівській школі.
Цьогоріч конкурс «Громада своїми руками» істотно збільшив свою географію і проводиться тепер на 55 територіях України. Було отримано 642 заявки — це найбільша кількість за всі роки реалізації проекту.