Кращими стали:
1 місце і грант в 120 тис. грн розділили порівну 2 проекти по установці вуличного освітлення з сонячними батареями:
• «Сонячне дерево» (Першотравенск, Дніпропетровська область)
• «Сонячний парк» (Ніколаєвська ОТГ, Дніпропетровська область).
2 місце і грант в 100 тис. грн розділили 3 проекти, спрямовані на розвиток культури та освіти:
• «Студія культури та мистецтв» (Петропавлівка, Дніпропетровська область) - 40 тис. грн;
• «Медіа-плюс - створення студії юного журналіста» (Щастя, Луганська область) - 30 тис. грн;
• «Дитяча телестудія Ліцеум ТВ» (Павлоград, Дніпропетровська область) - 30 тис. грн.
3 місце і грант в 80 тис. грн розділили 3 проекти по розвитку здорового образу життя:
• «Облаштування кабінетів загальної практики сімейної медицини в Добротвірській міській лікарні» (Добротвір, Львівська область) - 40 тис. грн;
• «Туризм - здоров'я наших дітей» (Заднестрянське, Івано-Франківська область) - 20 тис. грн;
• «Портал здоров'я» (Світле, Донецька область) - 20 тис. грн
4 місце і грант в 60 тис. грн отримає проект по встановленню камер відеоспостереження «Безпечне місто» (Курахово, Донецька область).
5 місце і грант в 40 тис. грн - проект з облаштування двора ОСББ «Едем» (Добропілля, Донецька область).
Крім того, журі вибрало 1 кращий проект з 15 «великих»: це реконструкція єдиного в районі плавального басейну в Новодонецькому Донецької області. Додатково цей проект отримає грант на 1 млн. грн. «Великі» проекти спрямовані на істотні зміни в інфраструктурі, реалізують їх міські власті разом із ДТЕК. Стандартний грант у цьому році - до 700 тис. грн.
Анна Панова, телеведуча каналу «Україна»:
«Усі члени журі зійшлися на тому, щоб виділити найбільшу суму для невеликого регіонального басейну в Донецькій області. Це дозволить вести здоровий спосіб життя великій кількості жителів. Дуже приємно спостерігати, як з року в рік в цьому проекті стає все більше учасників - і все більше ідей. Люди бачать реальне втілення проектів в своїх регіонах і подають нові ідеї».
Лілія Ребрик, актриса, телеведуча каналу «Україна»:
«У регіонах має бути все те, що є в столиці. Однакові можливості у всіх областях і містах. Я голосувала за культурні проекти для дітей. Це те, що відволікає від буденності, де дитина відпочиває, перемикається після навчання. Якщо таких можливостей у дітей немає, то вони будуть проводити час на вулицях і вчитися там. Тому я - за осередки, де діти можуть вчитися танцювати, співати, красиво говорити. Майбутнє - за дітьми, і хотілося б для них створювати такі умови, де їм було б цікаво».
Сергій Кривцов, футболіст, гравець ФК «Шахтар» і Національної збірної України:
«Я голосував за спорт. Спорт - це здоров'я, дисципліна і характер. Якщо говорити про дітей, то це ще правильне хобі, правильна компанія, режим і виховання. Коли у дітей в маленьких містах немає можливостей для занять спортом, - це неправильно. Не повинно бути різниці - в Києві ти живеш, в Запоріжжі, звідки я родом, або в селі Ганнівка. А зараз ця різниця є, і я вважаю, ДТЕК робить дуже правильну справу, реалізуючи такі проекти».
Тетяна Сахарук, голова правління мережі Глобального договору ООН в Україні:
«Я виділила ті проекти, які найбільш відповідають цілям сталого розвитку. Я визначила, що це обов'язково повинно бути партнерство. Тільки через партнерство, через громаду ми можемо досягати тих результатів, які неможливі зусиллями однієї людини або однієї компанії. Тому проекти, які я вибирала, були пов'язані в основному з партнерством, освітою і екологією з акцентом на інновації».
Руслан Пахомов, директор Регіональної Медіа Групи:
«Я вже давно беру участь в журі цього проекту і бачу, як змінюється свідомість наших жителів. Еволюціонує все - і самі ідеї, і залученість людей, і їх здатність домовитися, їх бажання створити щось якісне. Як регіональний канал, ми знімаємо передачу про цей проект і знаємо, що люди починають готуватися до нього за півроку - за рік, і якщо вони не отримали грант в цьому році, то відразу ж починають щось думати на наступний рік і знову йдуть пробувати свої сили».
Вікторія Гриб, керівник напрямку зі сталого розвитку ДТЕК ЕНЕРГО:
«Я дуже рада за авторів тих проектів, які стали кращими. За 7 років проведення «Громади своїми руками» ми переконалися: ніщо так не надихає людей, як можливість втілювати в життя свої ідеї і бачити результат. А якщо є ще й визнання - це як крила за спиною! Гранти ДТЕК - тільки інструмент, рушійна сила і енергія всіх поліпшень - люди. За 7 років у нашому конкурсі взяли участь понад 40 тисяч українців, які власними руками втілили близько 1000 корисних проектів. Щороку кількість заявок на гранти зростає. Наш конкурс чекають і починають розробляти плани задовго до того, як ми оголошуємо про старт. Ми щасливі, тому що наша головна мета - заохочення ініціативності наших людей - досягнута, і це надихає нас на нові проекти».
«Громада своїми руками» - конкурс міні-грантів ДТЕК для заохочення ініціатив та активності жителів в регіонах України. Конкурс проводиться з 2012 року, і з кожним новим сезоном кількість учасників зростає: в цьому році надійшло понад 600 заявок. Конкурс охопив 55 територій в 7-й областях: Дніпропетровській, Донецькій і Луганській (контрольована територія), Вінницькій, Івано-Франківській, Львівській, Запорізькій. 305 проектів отримали гранти до 55 тис. грн.
Третій рік в рамках конкурсу видаються великі гранти до 700 тис грн. Компанія разом з муніципальною владою в кожному регіоні пропонує кілька ідей, люди голосують за кращу, потім компанія і місто виконують проект. У цьому буде реалізовано 15 таких проектів.
З 2012 по 2018 рік компанія інвестувала в реалізацію конкурсу «Громада своїми руками» 70 млн. грн.
Детальна інформація про співпрацю ДТЕК з територіями представлена тут: http://spp-dtek.com.ua/
* Глобальний договір ООН - найбільша в світі ініціатива, спрямована на заохочення соціальної відповідальності бізнесу та надання звітів про здійснення такої політики. Цілі глобального договору - ліквідація бідності, ліквідація голоду, гарне здоров'я і благополуччя, якісну освіту та інші - всього 17 цілей.