Фестиваль стартував 23 вересня і тривав тиждень. Майстри з України, Литви та Білорусі перетворювали дерев’яні брили на фігури помпезних левів, орлів та людей. Кожна по три метри заввишки. Скульптури унікальні. Подібних в Україні ще не створювали. І тепер вони прикрашатимуть дендропарк у центрі міста Ладижина.
«Всі присутні на фестивалі мали змогу побачити на власні очі та відчути справжнє таїнство народження образу в скульптурі. Щодо наших майстрів, то хочу сказати, що це - творчість, помножена на витривалість», - розповіла одна з організаторів заходу Інна Березіна.
Окрім фестивалю дерев’яної скульптури в центральному парку Ладижина проходили найрізноманітніші розважальні та творчі заходи.
"В Ладижині ми намагаємося створити найліпші умови для розвитку та дозвілля містян. І все це нам вдається завдяки співпраці з бізнесом та громадою. ДТЕК наш давній партнер. Серед найулюбленіших проектів програми соціального партнерства - "Громада своїми руками". Оскільки те, що створюється в такому тісному тандемі та у співпраці - цінується набагато більше ніж те, що дістається без зайвих зусиль», - розповів мер Ладижина Валерій Коломєйцев.
Конкурс «Громада своїми руками» стартував в Україні 7 років тому і вже охопив понад півсотні населених пунктів. Реалізація проекту у форматі міжнародного фестивалю скульптури "Ладижинський гай" - один з перших кроків виходу проекту на національний і навіть міжнародний рівні.
"Ми хочемо, щоб міста, де працює компанія, стали комфортними для життя. Щоб досягти цієї мети, ДТЕК застосовує системний підхід до реалізації регіональних програм розвитку і залучає до активної участі всі зацікавлені сторони, - прокоментував Вадим Галицький, радник з питань регіональної політики ДТЕК Енерго. - Очевидно і те, що життя в містах може покращитися тільки за умови тісної співпраці бізнесу, місцевих органів влади, і, безумовно, за активної участі жителів».
Конкурс «Громада своїми руками» стартував у Ладижині у 2013 році. За цей час було реалізовано 79 проектів на загальну суму 2,4 млн грн. У 2019 році в конкурсі перемогли вісім проектів міні-грантів. Фестиваль «Ладижинський гай -2019» у новому форматі – це реалізація великого гранту конкурсу. Інвестиції в реалізацію проекту цьогоріч складають біля 1,1 млн гривень.