Заняття з профорієнтації проходять у вільній формі. Під час лекції молодь докладніше дізнається про роботу шахт. Крайній раз про те, як можна освоїти шахтарську професію і які перспективи можуть бути в гірників, діти дізналися на прикладі директора шахтоуправління Дніпровське Олександра Гусєва, який пройшов свій трудовий шлях від гірника підземного до керівника. Після цього всім охочим надали інформацію про те, у яких навчальних закладах можна вчитися на шахтарські професії. Також юним слухачам продемонстрували відеоролик про роботу гірника очисного вибою, який раніше знімали на шахті ім. Сташкова й тепер транслюється на «34 каналі» в передачі «Гаряча зміна». Кожному учаснику занять із профорієнтації вручили приємні сувеніри від шахтарів.
Крім цього, студенти Павлоградського коледжу в День відкритих дверей з охорони праці відвідали шахти ім. М. І. Сташкова та «Дніпровську». Зацікавити молоде покоління було чим, дітям показали поверхню шахт. А особливе захоплення викликали цехи з ремонту обладнання.
Світлана Гнєздилова, директор департаменту з керування персоналом ДТЕК ШУ Дніпровське:
«Підготовка молодих кадрів — важливий процес, який триває постійно. Під час профорієнтаційних занять ми намагалися дітей познайомити із шахтарськими професіями, які вони можуть для себе вибрати в майбутньому. Ми пропонуємо їм дізнатися про такі професії, не сидячи за партою, не з вуст педагогів, а безпосередньо на виробництві, тому проводимо низку екскурсій на шахтах. Сьогодні двері шахтоуправління відкриті дітям для знайомства, а завтра вони будуть відкриті для них уже як нових фахівців».
Назар, студент Павлоградського коледжу Національного гірничого університету:
«Про шахтарську працю чув багато. Ніколи не замислювався, що можна від робітника добитися кар’єрного росту та стати головним інженером чи директором шахтоуправління. Було дуже цікаво послухати про можливості шахтарської професії саме від представників шахти. А ще цікавіше було відвідати шахту й подивитися ролик про професію ГОВ».