На «Новогродівській» готуються братися за розроблення малопотужного вугільного пласта, для чого вивчають різне видобувне обладнання імпортного виробництва, яке вже працює в схожих умовах на українських шахтах. Гості наголосили, що вони вже не раз бували на шахтах об’єднання ДТЕК Павлоградвугілля, де їм презентували сучасне гірниче обладнання та передові технології підземної розробки. Серед кардинальних відмінностей підприємств компанії ДТЕК від державних шахт гірники Донбасу називають своєчасність виплати зарплати робітникам.
Цього разу новогродівці зазначили високу якість проведення підготовчих виробок — завдяки повсюдному застосуванню рамно-анкерного кріплення. Вони поки можуть собі дозволити застосування анкерів тільки для підтримання з’єднань і аварійних виробок. Безумовно, вразило гостей і ноу-хау колективу дільниці — енергопоїзд на монорейці, який пересувається за допомогою дизелевоза, а також наявність у вибої достатньої кількості різних засобів малої механізації — тельферів, пневмопил, іскробезпечних шурупокрутів.
Застосування в шахті системи 5С і матеріальне стимулювання подавання ідей робітниками гості назвали дуже правильним і корисним рішенням — адже це змушує кожного робітника бути уважним і думати на своєму робочому місці.
Микола Галушко, директор державної шахти «1/3 Новогродівська»:
«Наші з вами шахти мають низку відмінностей як за гірничо-геологічними умовами, так і за технічним обладнанням. Але своїм досвідченим гірницьким поглядом ми побачили безліч складових «дрібниць», з яких по крихтах складається ваш успіх».