Бригадир Олександр Попович і його прохідники, які будуть працювати на новій техніці, планують за допомогою цього комбайна підготувати вентиляційний штрек для 3-ї південної лави на глибині 550 метрів.
У Добропіллі вже знайомі з подібною моделлю прохідницького комбайна від китайськіх виробників Xiangtan Huaxing Material. Ця техніка непогано себе зарекомендувала з 2012 року.
«Основні переваги EBZ-160 – простота управління зі зручного стаціонарного пульту, довговічність і зручність в обслуговуванні, мала енергоємність, простота конструкції і компактність, - відзначає Дмитро Ніколаєв, головний механік ШУ Добропільске.
«Цього року наше шахтоуправління видобуває навіть більше, ніж заплановано. Ми вже підняли на-гора і відвантажили теплоелектростанціям 1,3 млн тон палива, - говорить Олег Шахраюк, завідувач гірничими роботами ШУ Добропільске. - Тому і прохідники працюють з підвищеним навантаженням, щоб підготувати колегам-шахтарям фронт очисних робіт. Зараз з 1-ої північної лави на шахті Алмазна ми видобуваємо в середньому 90 тис. тон на місяць і плануємо завершити її відпрацювання вже в червні 2020-го. Тому дуже важливо підготувати 3-тю південну лаву до цього часу, щоб продовжити безперебійний видобуток вугілля. Так що новий комбайн, який ми отримали, дуже вчасно».
Новий комбайн приплив в Україну з Китаю морем. Після чого вже залізницею контейнер з обладнанням доставили на шахту. Зараз інженери з сервісу компанії-виробника Xiangtan Huaxing Material проводять контрольне складання комбайна на підприємстві, навчають роботі і обслуговуванню комбайна фахівців енергомеханічної служби і комбайнерів ділянки. Планується, що нова техніка опуститься під землю вже в серпні, з тим, щоб після остаточного налаштування, приступити до роботи на початку вересня.
«У 2019 прохідники нашого шахтоуправління планують підготувати 11,5 км нових гірничих виробок, з яких ми добудемо 2,28 млн тон вугілля, - розповів в.о. директора ШУ Добропільске Едуард Волков, - Це паливо дуже потребують українські теплоелектростанції, які зараз активно готуються до осінньо-зимового періоду. Таким чином разом з енергетиками ми зміцнюємо енергонезалежність країни».