«Була вражена змістом, різноманітністю і якістю запропонованих проектів. Кейси відповідають реальним проблемам; ефективно сплановані та реалізовані. Компанії показують, що бізнес є й за будь-яких обставин може бути силою позитивних змін», — зазначила член журі Марина Стефанова, представник Глобального Договору ООН (Болгарія).
Освітній проект «Енергоефективні школи» проводиться з 2012 року у 23 регіонах України. Він складається з двох сертифікованих Міністерством освіти України курсів «Основи енергопостачання й енергоспоживання» й низки конкурсів на соціальну активність. Торік була створена онлайн-платформа проекту, де будь-яка школа України може пройти інтерактивний курс навчання. Сьогодні вже приблизно 900 шкіл дистанційно підключилися до проекту. А цьогоріч до проекту додалися три міжрегіональні класи, які об’єднали школярів західного Бурштина та центрального Зеленодольська.
«Проект дуже подобається! Він дає мені можливість економити самому та вчити економити своїх рідних, друзів і жителів міста. Завдяки проекту я завів нові знайомства з учнями із Зеленодольська. Вчитися — цікаво, оскільки саме навчання інтерактивне, всі ми граємо в онлайн-гру «Розумний будинок», від цього я отримую теоретичні знання, а потім втілюю їх на практиці. Ми проходимо «Азбуку житлово-комунального господарства», де розглядаємо питання економії енергоресурсів. Це актуальна тема, яка не може залишити когось осторонь», — поділився Богдан Білоус із Бурштина, учень 9 класу, учасник проекту.
За 5 років — з 2012 до 2017 року — у проекті взяли участь майже 1 153 школи, залучено приблизно 130 тис. осіб (учні, вчителі, батьки). За результатами навчання школярі підготували 168 проектних пропозицій щодо впровадження енергоефективних технологій, реалізація яких сприяла скороченню споживання теплової енергії в навчальних закладах.
У домівках школярів і школах вжиті заходи зі скорочення споживання електроенергії, завдяки чому було зекономлено 482 тис. КВт/год, а це 1 млн грн. Загалом за час проходження навчання енергоефективності школи економлять приблизно 20,5% електроенергії.
«Чому наш проект важливий і вчасний? По-перше, під час перебудови енергоринку та інших реформ у країні проекти з енергоефективності — це серйозний інструмент, який дає змогу регулювати споживання енергоресурсів, використовувати енергію розумно як на рівні кожної окремої сім’ї, так і на рівні всієї країни. Сьогодні питання економії так само актуальні для наших людей, як для європейців, американців, ізраїльтян, чия розумна ощадливість — давно частина загальної культури, — прокоментувала Вікторія Гриб, керівник департаменту із соціального розвитку ДТЕК. — По-друге, виховання принципово нового, відповідального ставлення не лише до власних фінансів, але й до споживання взагалі, до ведення господарства в принципі — це надважливе завдання для всієї нашої країни. Позитивні сторони від його виконання: таке ставлення — це вигідно, це екологічно, це формує доросліший та відповідальніший погляд на світ. Ми постаралися зробити ще так, щоб це не було нудно. Попри шкільний формат навчання, ми отримали охоплення не тільки дитячої, а й дорослої аудиторії. А це говорить про те, що ми на правильному шляху!»