240 школярів з Енергодара, Ладижина, Львова, Івано-Франківська, Верхньої Липиці, Черчого, Вінниці, Дніпра, Добропілля, Білицького, Новодонецького, Ганнівки, Павлограда, Першотравенська, Тернівки, Межирічі навчатимуться в 20 міжрегіональних класах. Енергодарські гімназисти в поточному навчальному році будуть освоювати ази енергоефективності з учнями ладижинської школи. Об'єднання хлопців і дівчат з різних регіонів – не новина для проекту: торік перші такі класи вже пройшли освітній курс, і показали чудові результати в успішності. Цього сезону географію і склад учасників вирішили розширити. Школярі будуть не тільки разом вчитися, але й брати участь в спільних соціальних акціях, змагатися, їздити один до одного в гості.
Олена Щитиніна, класний керівник 10-Б Енергодарської гімназії «Гармонія»:
«Діти в захваті від проекту! Вже будують плани, як утеплити свої будинки, замислюються про економне споживання електроенергії: вимикають світло вдома й у класі. Всі рішуче налаштовані на перемогу. Не здивуюся, що освітній проект може дати стимул для подальшого навчання дітей у вишах за профілем «енергоменеджмент» або «енергетика».
Марія Бендеберя, учениця 10-Б Енергодарської гімназії «Гармонія»:
«Впровадження енергоощадних заходів у наш час дуже актуальне як для окремо взятої сім'ї, так і для енергонезалежності країни загалом. Під час командної роботи в Києві ми познайомилися з іншими хлопцями та дівчатами, об'єдналися містами в єдиному прагненні навчитися правильно й економно витрачати ресурси. Цей проект допоможе нам у майбутньому самостійному житті».
Паралельно триває онлайн-навчання. ДТЕК розробив і надав вільний доступ усім охочим до онлайн-платформи energyschool.org.ua. Тут вже зареєстровано майже 1000 шкіл з усієї України, а загалом у проекті взяли участь 270 тисяч учнів, батьків і вчителів.
Вікторія Гриб, керівник напряму зі сталого розвитку ДТЕК Енерго:
«Наша мета – виховати в дітях ощадливих і грамотних господарів. Господарів своїх квартир, будинків, міст і країни. Для цього потрібні реальні знання, і ці знання – не з простих. Тому ми зробили наш курс максимально інтерактивним, живим і цікавим для вивчення – якраз у форматі «Нової української школи». За 6 років проекту ми бачимо, що такий підхід дає чудові результати: зацікавленість дітей і кількість шкіл у проекті збільшується; за нашими даними, школи-учасниці вже під час навчання економлять приблизно 20,5% електроенергії. Ми віримо, що наші діти – нове покоління українців – зроблять енергоефективність і ощадливість частиною загальної культури».
Тетяна Сахарук, голова правління Мережі Глобального договору ООН в Україні:
«Ця освітня онлайн-платформа важлива також тим, що дає змогу зменшити нерівність у доступі до сучасних методів навчання між міськими та сільськими школами. Якщо в 2015 році кількість сільських шкіл-учасниць проекту становила 4%, то в 2017 році їхня частка виросла до 36%».
Енергоефективні школи – інноваційна програма навчання з енергоефективності для дітей 14-16 років, спрямована на виховання екологічних цінностей, відповідального ставлення до споживання енергоресурсів і формування навичок раціонального використання енергії. Програма розроблена за підтримки ДТЕК Інститутом місцевого розвитку та сертифікована Міністерством освіти України та є у відкритому доступі в Інтернеті. Проект реалізується з 2012 року, і зараз охоплює майже 1000 шкіл України у всіх 23 областях; участь беруть як школярі, так і їхні батьки, вчителі.
1000 шкіл, які беруть участь в проекті, зменшують обсяг викидів вуглекислого газу (СО2) в атмосферу майже на 5 тис. тонн.
Торік проект «Енергоефективні школи» став найкращим у номінації «Внесок у досягнення Цілі сталого розвитку ООН № 12», а в 2015 отримав гран-прі Всеукраїнського конкурсу «Найкращі соціальні проекти України».
Безплатна онлайн-платформа проекту – тут: energyschool.org.ua