Не всі дерева витримують натиск сильних вітрів і снігопадів. Падаючи на лінії електропередач, гілки часто стають причиною аварійних відключень електроенергії. Підрізка крон, що розрослися, запобігає пошкодженню ЛЕП і виникненню надзвичайних ситуацій за несприятливої погоди.
Розчищення трас повітряних ліній проводиться в кілька етапів згідно з графіком впродовж року. За кожною з бригад енергетиків закріплена певна зона обслуговування. Задіяна спеціальна техніка, підйомні механізми для роботи на висоті, використовуються необхідні пристосування та інструменти.
Згідно з «Правилами охорони електричних мереж» просіки повинні прокладатися в лісових, садових, паркових та інших багаторічних насадженнях. Це забезпечує нормальні умови експлуатації електромереж, забезпечує їх збереження і відповідає вимогам техніки безпеки. З урахуванням цих вимог, дерева, які ростуть в міських і сільських парках і скверах під лініями напругою 35-150 кВ або на відстані трьох метрів (для ліній 35 кВ) і чотирьох метрів (для ліній 150 кВ) по горизонталі від крайнього проводу, підлягають вирубці. З огляду на побажання мешканців та усвідомлюючи відповідальність за гарний вигляд вулиць, енергетики не викорчовують насадження, а лише підрізають їх.
«Підрізаючи дерева, ми, в першу чергу, дбаємо про безпеку людей і забезпечення безперебійного електропостачання. Наші фахівці прибирають як сухі дерева, так і поросль, яка може наблизитися на недопустиму відстань до лінії електропередач під час сильного вітру. Таким чином, лінії будуть захищені від обривів проводів і коротких замикань в негоду, а жителі міст і сіл будуть в безпеці і зі світлом», - підкреслив головний інженер Дніпровських Високовольтних електричних мереж ДТЕК Дніпрообленерго Антон Дралов.
ДТЕК Дніпрообленерго нагадує жителям приватного сектора: згідно з «Правилами охорони електричних мереж» висадка дерев під електролініями заборонена. Щоб не допускати аварійних ситуацій, енергетики просять своєчасно обрізати дерева, посаджені поблизу ліній електропередачі.