Упродовж року енергетики вчать дітей безпеки під час поводження з електрикою в побуті, а також прищеплюють навички поведінки на вулиці, коли поблизу є об’єкти електромереж. Такі спеціальні міні-лекції допомагають дітям зрозуміти небезпеку електрики, навчитися розпізнавати попереджувальні плакати та знаки на обладнанні та безпечно поводитися поруч з енергооб’єктами.
Для кращого засвоєння матеріалу енергетики поширюють у школах навчально-пізнавальні журнали «Веселі уроки» й «Поради Лампочкіна», тематичні посібники «Безпечна електроенергія», попереджувальні знаки та інформаційні плакати, пам’ятки батькам. У них у доступній для дітей формі викладені правила поводження з електроенергією.
Енергетики ДТЕК Дніпрообленерго звертаються до всіх жителів області: не будьте байдужими та безпечними, не проходьте повз, якщо побачили дітей поруч з енергооб’єктами!
Пам’ятайте, що для життя та здоров’я небезпечно:
- накидати на проводи дріт або інші предмети;
- розбивати ізолятори, відчиняти сходові електрощити та ввідні щити, що розташовані в під’їздах будинків;
- залазити на опори ліній електропередачі;
- проникати в трансформаторні підстанції або в технічні підвали житлових будинків, де розташовані дроти та комунікації;
- запускати повітряних зміїв, ловити рибу поблизу ліній електропередач;
- проникати та перебувати на території електроустановок;
- наближатися на відстань менш ніж 8 метрів до дротів, які обірвані та лежать на землі, або торкатися предметів до струмовідних частин під напругою.
Олексій Носов, директор з охорони праці ДТЕК Дніпрообленерго:
«Попереду — літні канікули. Особливо важливо нагадати дітям, що необережне поводження з електрикою може прямо загрожувати їхньому здоров’ю та життю. Це робимо ми — енергетики. Це важливо зробити кожному з батьків, вихователю, вчителю. Розкажіть дітям про те, яку небезпеку несе електричний струм. Поясніть дитині, що енергооб’єкти — не місце для ігор».
Іван Дуленко, учень 8-го класу Казначеєвської середньої загальноосвітньої школи Магдалинівського району:
«Заняття пройшло легко й цікаво. Інформація зрозуміла та корисна. Тепер я знаю, як уникнути нещасних випадків, як поводитися поблизу енергооб’єктів і що робити, якщо хтось постраждав від дії електричного струму. Головне, що я засвоїв на занятті, — ніколи й нізащо не наближатися до обірваних електропроводів і трансформаторних підстанцій».
ДТЕК Дніпрообленерго ще раз нагадує: якщо ви побачили обірвані дроти, пошкоджені електроопори, відчинені двері електроустановок або відсутності замків на трансформаторних підстанціях, повідомте в контакт-центр ДТЕК Дніпрообленерго за телефоном 0800 500 444 (цілодобово та безплатно зі стаціонарних і мобільних телефонів) і постарайтеся простежити, щоб до приїзду аварійної бригади ніхто не наближався до аварійних ділянок. Це дасть змогу убезпечити життя та здоров’я не тільки дітей, а й дорослих!