Інвестиційну програму в разі RAB-регулювання (cтимулювального тарифоутворення) і в разі його відсутності спільно з енергетиками обговорювали представники депутатського корпусу обласної ради, керівництво облдержадміністрації, влади міста, лідери громадських організацій.
Технічний директор ДТЕК Дніпрообленерго Сергій Березовський презентував проект інвестиційної програми компанії на 2018 рік у разі переходу на стимулювальне тарифоутворення (RAB-регулювання) з інвестиціями приблизно 1,3 млрд грн.
Кошти буде спрямовано на будівництво, модернізацію та реконструкцію електричних мереж і обладнання, заходи на зниження втрат електричної енергії, телемеханіку та зв’язок, IT-технології та клієнтоорієнтовані програми.
Наймасштабніші завдання, які будуть реалізовані в разі RAB 2018 року:
● закінчення будівництва підстанції «Наддніпрянська 150» (Дніпро) — дасть змогу продовжити будівництво метрополітену, а також дасть розвиток центральній частині Дніпра, яка сьогодні відчуває крайній дефіцит електричних потужностей;
● будівництво ліній, що відходять від підстанції «Наддніпрянська 150»;
● реконструкція високовольтної лінії-«Роза-31/32» (Кривий Ріг) — дасть змогу відновити лінію, яка живить 6 підстанцій 35 кВ Криворізького регіону, що забезпечить надійність електропостачання цілого району області;
● реконструкція підстанції «Центральна» (Павлоград) — дасть змогу збільшити потужність підстанції в центрі міста з урахуванням зростання споживання електроенергії.
● закінчення проектування та початок будівництва підстанції «Ігрень 150/20 кВ» (Дніпропетровський р-н) — підстанція необхідна як опорна для житлових масивів Самарського району Дніпра, бо наявна підстанція 35кВ не забезпечує необхідну потужність. Водночас будівництво підстанції 150 кВ із переведенням прилеглої мережі на напругу 20 кВ дасть змогу знизити втрати та поліпшить якість електропостачання. Проект є складником Програми енергоефективності.
● продовження впровадження автоматизованої системи обліку електроенергії (АСКОЕ) і встановлення дистанційних / багатозонних лічильників майже 130 000 клієнтів;
● відкриття 11 Центрів обслуговування клієнтів у населених пунктах Дніпропетровщини;
● розвиток контакт-центру;
● проектування підстанцій «Присамарська» (Новомосковськ), «Озерна», «Новатор» (Павлоград), яка пов’язана з планами цих міст перейти з централізованого на електроопалення.
● скорочення обсягів незавершеного будівництва;
● кібербезпека.
Сергій Березовський зазначив, що якщо ДТЕК Дніпрообленерго не буде з 1 січня 2018 року переведено в умови RAB-регулювання тарифів, обсяг інвестиційної програми скоротиться з 1,3 млрд грн до 283,829 млн грн, тобто, майже в 5 разів.
«Більша частина піде на закінчення будівництва підстанції «Наддніпрянська 150». На проектування та початок будівництва підстанції «Ігрень 150/20», технічне обґрунтування підстанцій «Присамарська» (Новомосковськ), «Озерна», «Новатор» (Павлоград). Зможемо встановити лише 888 багатотарифних лічильників і систему АСКОЕ трохи більш ніж 16 тис. абонентів. Купівля нової техніки й будь-які інші роботи будуть неможливі за такого фінансування», — сказав він.
Обидва варіанти інвестпрограми дали змогу присутнім оцінити можливості розвитку енергосистеми регіону з RAB-регулюванням і без нього. За результатами обговорення інвестиційна програма ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» в разі переходу на RAB-тарифи була схвалена учасниками відкритих обговорень. Цей проект інвестпрограми буде направлено на погодження в НКРЕКП, від якої влади й енергетики також розраховують отримати схвалення.