Цього року через наслідки обстрілів українська енергосистема увійде в опалювальний сезон зі значно меншим запасом міцності, ніж це було минулого. Ключове завдання енергетиків – відновити якомога більшу частку потужностей як до початку опалювального сезону, так і продовжувати відновлювати обладнання вже під час його проходження.
Посилена підготовка енергетиків, ремонтників, шахтарів і машинобудівників до зими триває вже багато місяців поспіль. Про її хід та результати на екваторі підготовки повідомив генеральний директор ДТЕК Енерго Ільдар Салєєв на своїй сторінці у Facebook.
✅ Ремонти та відновлення
У березні – червні цього року енергетики ДТЕК Енерго реалізували 7 ремонтів енергоблоків ТЕС. Ще стільки ж – зараз у процесі. Це планові ремонти, адже обладнання станцій посилено працювало минулого опалювального сезону, і повинно бути готово до такої ж роботи майбутньої зими. План енергетиків на цьогорічну ремонтну кампанію – привести до ладу 27 енергоблоків. За перше півріччя інвестували в планові ремонти 1,5 млрд грн, за підсумками ж року компанія планує збільшити вкладення до 3,5 млрд грн.
Ще більше роботи – по відновленню через ворожі обстріли. Через пошкодження від атак на кінець минулого ОЗП були недоступні 1,4 ГВт потужностей теплової генерації ДТЕК. На їх відновлення потрібно щонайменше 7 млрд грн. В умовах війни – обсяги колосальні, тому для покриття такої величезної суми енергетики розраховують, передусім, на кредитну програму від Уряду.
✅ Генерація
Зараз українська енергосистема відчуває підвищене навантаження через спеку і масове використання кондиціонерів. Це сезонний фактор і таке відбувається щороку.
ТЕС ДТЕК також це відчувають, адже у ці дні несуть підвищене навантаження. І роблять це не вперше. Останні два місяці теплоелектростанції компанії відпускали в енергосистему, в середньому, на 20-30% більше е/е, ніж у травні-червні 2022 року. Всього ж за перше півріччя вони згенерували в енергосистему майже 7 млрд кВт*год е/е.
✅ Шахти
Шахтарі ДТЕК також роблять все можливе, щоб в умовах війни зберегти необхідні темпи видобутку вугілля. Наразі цих темпів, обсягів видобутку, а також складів вугілля достатньо для стійкої роботи ТЕС ДТЕК. Для цього шахтарі запланували у цьому році запустити 27 нових лав. У січні – червні вже ввели більшу половину – 14, що є надійною опорою для зими.
✅ Машинобудування
Машинобудівники компанії продовжують забезпечувати потреби українських шахтарів в обладнанні. У першому півріччі вони виготовили 368 одиниць гірничо-шахтного обладнання. Серед ключового – 10 нових комбайнів. Машинобудівники також виготовили для українських шахт понад 486 тисяч запчастин та комплектуючих.