«Завдяки екологічним коштам, які компанія перерахувала у вигляді екоподатку, місцеві бюджети мають реальну можливість покращувати екологічний стану довкілля в регіоні, – говорить Олександр Бобрик, директор ДТЕК Ладижинської ТЕС. – Крім екологічного податку, ДТЕК витратив більше 100 млн грн на природоохоронні заходи по Ладижинській ТЕС. В найближчих планах є реконструкція газоочисної установки енергоблоку №1, в рамках якої передбачається досягнення вимог Європейської Директиви 2001/80/ЄС – кінцева концентрація пилу не більше 50 мг/м3. При цьому 100% відходів буде використано (зола, шлак для будівництва). На даний час розробляється проект реконструкції».
У грудні 2016 року ДТЕК Ладижинська ТЕС підтвердила відповідність системі управління навколишнім середовищем, як відповідає міжнародному стандарту ISO 14001:2004. Крім цього, Державною екологічною інспекцією Вінницької області, щорічно проводяться перевірки дотримання підприємством вимог природоохоронного законодавства. В процесі перевірок, Лабораторія обласної екологічної інспекції постійно контролює викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від котлоагрегатів електростанції. Перевищень дозволених нормативів викидів під час останніх перевірок не було виявлено.
Нагадаємо, що борг ДП «Енергоринок» станом на грудень 2016 року за вже вироблену і відпущену електричну енергію перед трьома станціями ПАТ «ДТЕК Західенерго» становить більше 3 млрд грн, з них більше 800 млн грн це борг перед Ладижинською ТЕС.