«Реалізація плану екологічної модернізації станції — одне з основних завдань команди
ДТЕК Придніпровської ТЕС на найближчі 2 роки. Це частина наших зобов’язань перед містом і жителями. Не менш важливою справою є робота з молоддю, майбутніми енергетиками. А сьогодні в нас були студенти-екологи. Ми познайомили їх із роботою промислового підприємства та розповіли, що вже компанія зробила для того, аби максимально зменшити навантаження на довкілля, а що в процесі виконання. Наприклад, ми вже закінчуємо демонтаж старого газоочисного устаткування, щоб уже до опалювального сезону ввімкнути новий електрофільтр, який приведе викиди пилу до європейських норм», — зазначив головний інженер ДТЕК Придніпровської ТЕС Віктор Карпов.
Студентам розповіли про історію ДТЕК Придніпровської ТЕС і показали потужності підприємства. Теорія конспектів підтвердилася практикою: вони побачили паливний склад, котлотурбінний цех, блоковий і головний щити керування.
«Як майбутньому екологу мені потрібно знати, як працює теплоелектростанція, щоб професійно підходити до своєї роботи. Я побачила основні технічні процеси, і переконалася, що таке підприємство потрібне місту й області, воно живить енергосистему країни. Водночас важливо не забувати, що вугільна теплоелектростанція впливає на довкілля і станція має вжити низку заходів, щоб його мінімізувати», — поділилася враженнями студентка Дніпровської політехніки Вікторія Шутько.
Викладачі-екологи проявили особливу цікавість до роботи станції, особливо після технологічного збою, який стався напередодні та був сприйнятий як пожежа. Також учасники екскурсії побачили роботи з демонтажу старого електрофільтра енергоблока, цьогоріч на його місце поставлять новий. Резолюція викладачів у «заліковку» Придніпровки така: станція крок за кроком рухається до наміченої мети — екомодернізації.
«Студентам дуже корисно відвідати ТЕС, завдяки таким екскурсіям вони бачать реальні об’єкти, з якими їм надалі працювати. Ми побачили, що станція змінюється, переходить на газову марку вугілля, тут готуються до встановлення нового електрофільтра. Сподіваємося, що скоро викиди ТЕС відповідатимуть європейським нормам. Це вкрай важливо, оскільки станція розташована в межах міста. Ми живемо в епоху, коли промисловість — невіддільна частина нашого життя, але тоді промисловість має вживати потрібних екологічних заходів, щоб знизити свій вплив», — зазначив завідувач лабораторією кафедри екології НТУ «Дніпровська політехніка» В’ячеслав Федотов.