Цього року екоакція проходить у 2 етапи: перші учасники провели суботник, а робітники інших підприємств з 6 регіонів України приєднаються до екоініціативи до кінця жовтня.
Олексій Піньковський, головний технолог, ШУ Тернівське: «ДТЕК проводить «Зелене місто» вже 5-й рік. Це віддзеркалення загальної політики компанії: ми інвестуємо в екологічні заходи, модернізуємо обладнання з тим, щоб воно було екологічно безпечнішим. У першій половині 2018 року ДТЕК вклав понад 90 млн грн в екологічні заходи. Але важливі зусилля не тільки компанії, але й кожної людини».
Гірники ДТЕК ШУ Тернівське об'єдналися з учнями з «підшефної» павлоградської школи №9. Разом посадили 20 яблунь на території школи й домовилися, що надалі продовжать приємну співпрацю і зроблять зі школи «школу-сад».
Аліса Рябова, директор павлоградської загальноосвітньої школи №9: «Проведення «Зеленого міста» збіглося з «Уроком добра» у школярів, і це не випадково. Робити світ навколо себе чистішим, затишнішим і кориснішим – який урок може бути зрозумілішим для дітей. Тому вони із задоволенням працювали поруч з дорослими, та ще й такими красенями – справжніми шахтарями!»
Євген Семеняка, учень 9-А класу павлоградської школи 9: «Ми багато чули про акцію «Зелене місто», яку проводять шахтарі. А сьогодні вони приїхали до нас, щоб ми разом посадили в нашій школі алею яблунь. Ми дуже хочемо, щоб екологія в нашому місті покращилася, щоб було більше дерев. А з шахтарями працювати нам дуже сподобалося. Дружба дітей і шахтарів – це дуже круто!»
Шахтоуправління Павлоградське та Першотравенське саджали дерева та прибирали території. У Першотравенську на вулиці Чайковського посадили 30 беріз, а на території обох блоків шахти "Степова" – 30 саджанців туй і ялівцю. Гірники Павлоградського ШУ посадили 75 яблунь, 46 туй і ялин. Прибрали 1,5 тонни сухих гілок і листя. Всього на акцію вийшло 180 робітників ДТЕК Павлоградвугілля.
Яна Кравченко, фахівець техвідділу ШУ Першотравенське: «Ми з нашим колективом щороку беремо участь в акції «Зелене місто». Попередніми роками саджали глід і катальпи на пустирі в "Південному" мікрорайоні. А сьогодні садимо ось ці веселі берізки в сквері навпроти лікарні – замість старих, віджилих свій вік дерев. Скоро ця алея знову стане тінистою та затишною, зручною для прогулянок».
Робітники Кураховської ТЕС посадили 21 саджанець туї та ялівцю й впорядкували зелену територію вздовж вулиці Енергетиків.
Саша Гриценко, дочка робітника ДТЕК Кураховської ТЕС: «Я знаю, що ми дихаємо киснем, який нам дарують зелені рослини – нам про це в школі розповідали. Я одного разу садила квіти, а справжній саджанець – вперше. Тато копав ямку, а я допомагала утрамбувати землю. Вийшло красиво. Мені цікаво, яким заввишки буде це дерево, коли я виросту».
У Добротворі 80 волонтерів станції посадили 15 дерев перед територією підприємства, прибрали парк, який розташований біля станції, та відрізок дороги до ТЕС до селища Добротвір.
50 енергетиків Запорізької ТЕС посадили 50 лип і рідкісні сорти горобини, а також приблизно 30 хвойних кущів і багаторічні квіти.
Валерій Одесюк, слюсар, ДТЕК Запорізька ТЕС: «Сьогодні ми з колегами посадили 50 дерев. Я читав, що одне дерево виробляє стільки кисню, скільки потрібно для трьох осіб. А отже, ми 150 людей забезпечили чистим повітрям! Це нехай і невеликий, але дуже відчутний внесок у поліпшення екології нашого міста. Якщо хоча б третина жителів посадить по дереву – у нас все місто забезпечене киснем!»
У Добропіллі 140 робітників ЦЗФ Добропільська та ЦЗФ Октябрська посадили 295 дерев, кущів і квітів і очистили від сміття частину дороги біля Добропільської фабрики.
До кінця жовтня екологічну акцію «Зелене місто» проведуть робітники ДТЕК Енерго в Дніпрі, Зеленодольську, Бурштині, Великому Добропіллі, Щасті та селі Вербки.