На зростання виробництва вплинули кілька важливих чинників: зниження завантаження антрацитових ТЕС через втрату українських джерел антрациту, а також підвищені навантаження, які мала ТЕС, у період ремонтної кампанії на блоках АЕС і в літній максимум споживання електроенергії. Влітку ДТЕК Запорізька ТЕС разом з іншими ТЕС компанії змогла покрити третину від енергетичної потреби України.
Ефективна робота Запорізької ТЕС, що працює на газовому вугіллі, стала можливою завдяки максимальному завантаженні потужностей реконструйованих раніше енергоблоків № 1, 3 та ефективній ремонтній програмі. Для підвищення надійності роботи та збільшення терміну експлуатації обладнання ДТЕК Запорізької ТЕС ДТЕК направив приблизно 235 млн грн. Завдяки ефективним інвестиціям проведені своєчасні ремонти й технічне обслуговування всіх активних енергоблоків ТЕС.
«Для Запорізької ТЕС минулий рік виявився плідним. У 2017 році ми виробили на 1,1 млрд кВт∙год електроенергії більше, ніж у 2016 році. В умовах дефіциту антрациту країна потребувала наших потужностей, саме тому ми працювали повним складом, і мали максимально допустиме навантаження упродовж усього року, — говорить директор ДТЕК Запорізької ТЕС Ігор Снєгін. — Теплий грудень дав змогу трохи знизити інтенсивність виробництва електроенергії, завдяки чому ми змогли відновити позитивну динаміку накопичення вугілля для стабільного проходження ОЗП. Ми змогли своєчасно підготувати генерувальне обладнання для витримування підвищених навантажень у новому опалювальному сезоні. Загалом — це внесок енергетиків ДТЕК Запорізької ТЕС у забезпечення надійності енергосистеми країни в найкритичніших ситуаціях».
Нагадаємо, ДТЕК продовжує реалізацію програми зі зниження залежності в імпортному вугіллі, що складається з трьох ключових кроків. Крок № 1 — переведення блоків з антрациту на газове вугілля. Крок № 2 — забезпечення ТЕС вугіллям українського видобутку. І крок № 3 — модернізація потужностей ТЕС для ефективної та безперебійної роботи.
З найважливішими діями ДТЕК щодо забезпечення надійного енергопостачання України в осінньо-зимовий період можна ознайомитися на сайті — http://ozp.dtek.com