ДТЕК вважає рішення АМКУ необґрунтованим і таким, що суперечить європейській практиці
Теплова енергетика29 Квітня 2021
- Рішення Антимонопольного комітету про начебто обмеження конкуренції на ринку електроенергії та вугілля в 2016 - І половині 2019 року є безпідставним, необ’єктивним та упередженим.
- Комітет формалізовано підійшов до розгляду справи, не дослідив ситуацію на ринку та умов ціноутворення, не надав можливості компанії в повній мірі висловити позицію та проігнорував низку важливих аргументів. Також Комітетом не були дотримані процесуальні права сторін – зокрема розгляд здійснювався по матеріалах, в ознайомлені з якими компанії було відмовлено, незважаючи на її прохання.
- Матеріали справи є набором статистичних даних, у висновках до яких відсутня логіка та причинно-наслідкові зв'язки.
- Висновки АМКУ протирічать власним звітам 2016 та 2018 рр., в яких досліджувався один й той самий період:
- Звіт АМКУ «Про результати комплексного дослідження ринків електричної енергії та енергетичного вугілля» від 01.06.2016 р. за посиланням: www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=125980&schema=main
- Звіт АМКУ за 2018 рік, затверджений розпорядженням Комітету від 12.03.2019 № 2–рп за посиланням: https://amcu.gov.ua/storage/app/sites/1/Docs/zvity/2018/AMCU_2018.pdf
- Своїм рішенням АМКУ звинуватив одночасно як покупців, так і продавців вугілля у встановленні подібних між собою цін на енергетичне вугілля, що за визначенням є абсурдним. Висновки Комітету суперечать один одному, є нелогічними і необ'єктивними.
- Компанія надала чотири експертизи, які повністю спростували висновки Комітету з точки зору застосування цілого ряду аргументів, зокрема невідповідності висновків Комітету законодавству ЄС. Експертизи підкреслили необ'єктивність, неповноту та неспроможність висновків АМКУ.
- ДТЕК вважає, що розслідування АМКУ повинно було ґрунтуватися на європейських принципах та правилах прозорості та законності. Підхід Комітету суперечить не тільки власним методикам визначення монопольного (домінуючого) становища, але й релевантній практиці Європейського союзу.
- ДТЕК переконаний, що основною метою законодавства про захист економічної конкуренції є саме сприяння розвитку конкуренції, а не вчинення фіскального тиску на компанії. ДТЕК буде відстоювати свої права та інтереси у судовому порядку.