Температурний режим в Україні минулого місяця істотно знизився після початку сильних похолодань. Середньодобова температура повітря становила -2,6 градуса Цельсія проти +3,6 градуса в грудні 2017 року.
У таких умовах теплоелектростанції ДТЕК, що використовують українське газове вугілля, у січні збільшили виробництво електроенергії на 6,3%, як порівняти з груднем 2017 року — до 2,6 млрд кВт⋅год.
Крім того, енергосистемі країни потрібні були додаткові «кіловати» від антрацитових ТЕС компанії. Завдяки достатнім обсягам імпортного палива вони виробили 0,487 млрд кВт⋅год електроенергії, що на 27,2% більше, ніж у грудні 2017 року.
«Стабільна робота енергосистеми — запорука наявності світла й тепла в домівках українців. І наше завдання — забезпечувати ці умови комфорту за будь-якої погоди. Тому ТЕС ДТЕК та інші енергетичні потужності країни впродовж усього опалювального сезону працюють із підвищеним завантаженням, завдяки чому споживачі не відчувають жодних перебоїв в енергопостачанні», — підкреслив директор із генерації електроенергії ДТЕК Енерго Сергій Куриленко.
Пікове навантаження на ОЕС України в січні становило 23 991 МВт.