some-alt
Головна Новини Прес-релізи ДТЕК ЦЗФ Павлоградська ремонтує обладнання, щоб працювати ефективніше
ДТЕК ЦЗФ Павлоградська ремонтує обладнання, щоб працювати ефективніше
ДТЕК ЦЗФ Павлоградська ремонтує обладнання, щоб працювати ефективніше

Збагачувальники ДТЕК ЦЗФ Павлоградська відремонтували обладнання секції №1 без зупинки виробничого процесу на другій секції. Основні ремонти робили одночасно на двох дільницях. На одній замінили елеваторне колесо сепаратора в корпусі збагачення. На другій паралельно впровадили автоматичне керування технологічним обладнанням під час навантаження вугільного концентрату в залізничні вагони. На придбання нового сучасного обладнання для павлоградських збагачувальників компанія ДТЕК направила 11,4 млн грн, щоб фабрика працювала безаварійно і забезпечувала українські ТЕС якісним вугільним концентратом.

ДТЕК ЦЗФ Павлоградська ремонтує обладнання, щоб працювати ефективніше

Важкосередовищний сепаратор СКВП-32 - це збагачувальний апарат, який відокремлює чисте вугілля від породи. Елеваторне колесо - його важливий елемент, воно вивантажує породу з сепаратора. Щогодини через нього проходить до 200 тонн породи. Майже за три роки роботи елеваторне колесо фізично зносилося і його потрібно було замінити. Роботу виконав колектив бригади під керівництвом Юрія Майдебури.

«У колеса значні габарити - діаметр 5,5 метрів і вага 8,5 тонн. Тому транспортувати його збагачувальним відділенням фабрики до місця монтажу в той час, як інше обладнання працює, виявилося досить складним завданням. У деяких місцях зазори в проходах становили лише два сантиметри, тому довелося працювати з максимальною точністю. Незважаючи на всі складнощі, наш колектив виконав завдання ефективно і оперативно. Замість відведених на ремонт 32 годин ми впоралися набагато швидше - за 24 години. Адже всі хлопці розуміли - держава потребує нашого вугілля, тому фабрика повинна працювати на повну потужність», - сказав Юрій Майдебура, механік основного виробництва.

Одночасно на підприємстві підключали до нової системи автоматичного управління обладнання дільниці навантаження, де концентрат фабрики потрапляє у вагони. Ця робота - частина стратегічного проекту цифровізації виробництва MODUS, який впроваджують на підприємствах ДТЕК.

Протягом року на фабриці встановили: далекоміри і відеокамери, які будуть автоматично визначати вантажопідйомність вагонів за їх номерами і звіряти з базою даних Укрзалізниці; нові пульти управління і монітори візуалізації всього технологічного процесу навантаження вугільного концентрату у вагони; комп'ютеризовані ваги з двома платформами. Для управління маневровими пристроями, живильниками та іншим допоміжним обладнанням змонтували нові шафи з програмованими логічними контролерами виробництва SIEMENS. Під час ремонту все силове обладнання відключили від електромереж, потім змонтували за оновленою схемою і підключили до нової системи. Всі вузли навантаження спочатку будуть працювати в тестовому режимі з дистанційним регулюванням. Систему налагодять і переведуть в автоматичний режим. Всі відомості про кількість і вагу вагонів комп'ютеризують, і вони будуть оперативно автоматично вноситися в базу даних.

«ДТЕК, як соціально відповідальний бізнес, створює для колективу більш безпечні та комфортні умови праці, тому інвестує в новітні технології. Цей проєкт прискорить повне навантаження вагонів і зменшить вплив людського фактора, допоможе раціонально використовувати залізничний транспорт, мінімізує втручання вагарів у процес навантаження і позбавить необхідності витрачати час на внесення даних вручну», - зазначив Максим Іжболдін, заступник головного інженера з автоматизації.

До кінця року на ЦЗФ Павлоградська планують додатково придбати два «грохоти», більше десяти насосів для технологічних процесів, ротори центрифуги, більше 2,6 км конвеєрної стрічки та ін. Ще виконають поточні ремонти обладнання для підтримки виробничих потужностей і капітальні ремонти будівель і споруд. На це компанія спрямує більше 64 млн грн.

Сьогодні фабрика щодоби переробляє в середньому 18,3 тис. тонн вугілля і направляє його на десять теплоелектростанцій країни.

13 Грудня 2024
Новини та повідомлення росія завдала масованого удару по ТЕС ДТЕК Енерго, пошкоджено обладнання
11 Грудня 2024
Новини та повідомлення За 11 місяців цього року ДТЕК Енерго інвестував 2,8 млрд грн у відновлення ТЕС після обстрілів
22 Листопада 2024
Новини та повідомлення Для підтримання українського вуглевидобутку машинобудівники ДТЕК Енерго виготовили 831 тисячу запчастин та 11 нових комбайнів
20 Листопада 2024
Новини та повідомлення Вперше в українській промисловості: ДТЕК впроваджує програму з підтримки ментального здоров’я працівників за допомогою VR-технологій
17 Листопада 2024
Новини та повідомлення росія обстріляла теплоелектростанції ДТЕК Енерго, серйозно пошкоджено обладання
13 Листопада 2024
Новини та повідомлення З початку року шахтарі ДТЕК Енерго ввели в роботу 18 нових вугільних лав для надійнішого забезпечення ТЕС паливом в опалювальний сезон
05 Листопада 2024
Новини та повідомлення З початку року ДТЕК Енерго інвестував 2,6 млрд грн у ремонти та відновлення ТЕС
25 Жовтня 2024
Новини та повідомлення З початку року машинобудівники ДТЕК Енерго виготовили 760 тисяч запчастин та 10 нових комбайнів для підтримання українського вуглевидобутку
15 Жовтня 2024
Новини та повідомлення ДТЕК Енерго виконав усі плани по підготовці до опалювального сезону
11 Жовтня 2024
Новини та повідомлення Шахтарі ДТЕК Енерго ввели в роботу 16 нових вугільних лав для стабільного забезпечення ТЕС паливом взимку