Майбутні шахтарі отримують освіту за спеціальностями «Підземна розробка корисних копалин» та «Експлуатація та ремонт гірничого електромеханічного обладнання та автоматичних пристроїв». Тому гірники ознайомили їх із роботою двох основних напрямів гірництва — вуглевидобутком і проходженням. Вони відвідали 1166 лаву дільниці № 3 і прохідницький вибій бригади Романа Тупики дільниці підготовчих робіт № 3. Під час екскурсії студентам розповіли принципи проведення гірничих виробок і видобутку вугілля, а також продемонстрували роботу основного енергомеханічного обладнання.
Артем Мосур і Ігор Борисенко, студенти групи Е-1–14 за фахом «експлуатація та ремонт гірничого електромеханічного обладнання та автоматичних пристроїв» Павлоградського технікуму:
«Якщо чесно, коли ми тільки приїхали на шахту, відразу й не зрозуміли, що перебуваємо в ній — навколо все чисто й акуратно. Хоча на поверхні шахти ми не вперше, але в самій шахті — так. Батьки в нас не шахтарі, зате Павлоград шахтарський, ось і вирішили ними стати. Ми вчимо все на схемах і кресленнях. Сантиметр в електромеханіці, виявляється, багато що вирішує, особливо це розумієш, коли бачиш обладнання та кабельну продукцію в реальності. Все наше уявлення розклалося за поличками. Вразила згуртованість, командна робота, шахтарі один одного відчувають, вовком-одинаком під землею неможливо бути. У них усе як за військовим статутом, але якщо не дотримуватися вимог правил безпеки, все пишеться кров’ю».
Людмила Дубовська, класний керівник групи Е-1–14 за фахом «експлуатація та ремонт гірничого електромеханічного обладнання та автоматичних пристроїв» Павлоградського технікуму:
«Ми, педагоги, багато розповідаємо про спеціальність, шахтне обладнання та механізми, але краще один раз побачити, ніж десять разів почути. У наших студентів є прекрасна можливість на власні очі подивитися виробничий процес, поспілкуватися з фахівцями, поставити їм запитання й отримати на них кваліфіковані відповіді. Переконана, сьогодні кожен із них визначився, чи буде працювати на шахті, і як далі, піде після технікуму до ВНЗ заочно навчатися або на денне навчання. Або взагалі не буде пов’язаний із шахтою».
Керівник департаменту з управління персоналом ДТЕК ШУ Дніпровське Олег Галімов:
«Підприємства вугільного блоку ДТЕК упродовж багатьох років співпрацюють із профільними навчальними закладами. Нам дуже важливо, щоб майбутні шахтарі мали високу кваліфікацію та гідні знання. Тому завжди гостинно зустрічаємо студентів, яким у межах навчальної програми необхідно теорію поєднувати з практикою в реальних робочих умовах. Саме тому ми підтримуємо та проводимо такі спільні заходи».