ДТЕК Трейдинг уже веде переговори з низкою великих клієнтів на постачання електроенергії за нерегульованим тарифом. Компанія має можливість запропонувати потенційним партнерам вигідніші економічні умови, як порівняти з обленерго (постачальниками за регульованим тарифом), а також гнучкі умови оплати та експертизу рішення операційних питань у сфері постачання електроенергії на підприємства.
«За нашими оцінками, приблизно 10% промислових споживачів в Україні вже зараз зацікавлені в купівлі електроенергії в незалежних постачальників. Під час переходу на прямі постачання вони зможуть знизити ціну купованої електроенергії в середньому на 7%. Це суттєва економія для великих споживачів», — зазначив директор із комерційної діяльності
ДТЕК Енерго Віталій Бутенко.
Вихід ДТЕК на внутрішній ринок трейдингу електроенергією — це один з етапів підготовки до роботи в умовах відкритого ринку, модель якого заплановано впровадити в межах реформування електроенергетики України.
«На новому енергоринку кінцевий споживач матиме можливість самостійно вибирати постачальників електроенергії. Конкуренція серед постачальників буде охоплювати не тільки ціну, але й пакет сервісів, надійність постачальника та гарантованість постачання, яку може забезпечити власна генерація ДТЕК», — резюмував Бутенко.
Згідно з чинною моделлю ринку, в Україні функціонує два типи постачальників електроенергії: обленерго, або так званий постачальник за регульованим тарифом (ПРТ), і незалежний постачальник, або постачальник за нерегульованим тарифом (ПНТ). ПРТ постачає електроенергію споживачеві за фіксованим тарифом, який встановлюється регулятором. ПНТ і собі має можливість самостійно встановлювати ціну реалізації електроенергії, оскільки купує її безпосередньо в ДП «Енергоринок». Сьогодні в Україні діє приблизно 80 компаній ПНТ. Після проведення реформи ринку електроенергії будуть створені умови для вільного доступу будь-якого постачальника до розподільчих мереж, а також почне функціонувати відкритий гуртовий ринок електроенергії.