На 5 квітня на складі ДТЕК Придніпровської ТЕС залишається приблизно 30 тис. тонн вугілля виключно як мінімально необхідний резервний запас палива. У разі виникнення позаштатної ситуації в ОЕС України за командою диспетчера енергосистеми, Придніпровська ТЕС зможе включитися в роботу.
Період вимушеного простою Придніпровської ТЕС енергетики використовують для накопичення вугілля до початку літнього максимуму навантажень в енергосистемі, а також для виконання ремонтів на ТЕС.
«На жаль, постачання проектного вугілля з Донбасу зупинено внаслідок блокади. Купувати імпортне вугілля з ПАР, Австралії — складно з логістичного погляду, крім того, таке паливо не можна купити швидко. Період постачання — 2 місяці. Окреме питання — вартість палива. Пропозиції на імпортне вугілля відповідної якості зараз перебувають у діапазоні 110–115 дол./тонна з доставлянням на станцію, — говорить директор ДТЕК Придніпровської ТЕС Сергій Дегтяренко. — Водночас для забезпечення готовності працювати в енергосистемі України ДТЕК вже законтрактував суднову партію вугілля з ПАР».
Нагадаємо, починаючи з лютого 2017 року, керівництво ДТЕК Придніпровської ТЕС неодноразово заявляло про критичну ситуацію з вугіллям, запас якого не поповнювався у зв’язку з транспортною блокадою непідконтрольних територій України. У цей період станція перейшла на роботу мінімальним складом, тобто одним енергоблоком, для того, щоб не залишити жителів лівобережної частини Дніпра без тепла в будинках. Більш ніж місяць обладнання станції наражалося на серйозний ризик аварійних зупинок. Але завдяки високій кваліфікації персоналу станції опалювальний сезон 2016–2017 пройдено успішно. Попри те, що рішенням міської ради Дніпра опалювальний сезон у місті було завершено 29 березня, ДТЕК Придніпровська ТЕС працювала одним блоком, щоб виробляти тепло для дитячих садків, шкіл, лікарень лівого берега Дніпра.