some-alt
Головна Новини Прес-релізи ДТЕК запропонував використовувати гірничу породу для будівництва українських доріг
ДТЕК запропонував використовувати гірничу породу для будівництва українських доріг
Теплова енергетика02 Листопада 2021
ДТЕК запропонував використовувати гірничу породу для будівництва українських доріг

В Україні триває активне будівництво доріг. Як зробити цей процес дешевшим і екологічнішим? ДТЕК пропонує застосувати принцип циркулярної економіки і використовувати у будівництві відходи виробничого процесу – шахтну породу, що утворюється при видобутку та збагаченні вугілля. Так уже роблять у Чехії, Німеччині, Польщі та Великій Британії.

На онлайн-форумі державної платформи дорожніх інновацій Державного дорожнього науково-дослідного інституту ім. М.П Шульгіна 1 листопада представники ДТЕК Енерго презентували пропозицію компанії – застосувати шахтну породу для будівництва доріг в Україні. Європа вже використовує гірничу породу, зокрема – у дорожньому будівництві. У ДТЕК проаналізували напрацювання Чехії, Німеччини, Польщі, Великої Британії, які показують ефективність таких технологій.

Україна теж має подібний досвід: у період підготовки до Євро-2012 у Донецьку збудували 5 км нової дороги через балки з непридатними ґрунтами. У цьому проекті використали 350 тис. куб. м горілої породи териконів шахти Фелікса Кона.

Декілька років тому Державний науково-дослідний інститут ім. Шульгіна досліджував гірничі породи шахт ДТЕК Павлоградвугілля та рекомендував використовувати їх у дорожньому будівництві: як для спорудження земляного полотна, так і в основі дорожнього одягу.

«Щороку в Україні в процесі видобутку та збагачення вугілля утворюються мільйони тонн великотоннажних відходів. Європейська практика показує, що вони мають великий потенціал для застосування: від дорожнього будівництва до виробництва керамічних стінових матеріалів. За рахунок цього не лише знижується собівартість будівельних робіт, а й зменшується навантаження на екологію регіонів, де працюють шахти та збагачувальні фабрики. ДТЕК як соціально відповідальний бізнес, готовий брати активну участь у проектах з використання шахтної породи та підтримувати принципи циркулярної економіки», - наголосила керівник проектної групи з трансформації вугільних регіонів ДТЕК Енерго Аліна Зуйковська.

Повторне використання гірничої породи відповідає принципам ESG (екологія, соціум, держава), які закладені ESG-стратегією ДТЕК до 2030 року.

З 2018 року ДТЕК Енерго надає підтримку регіонам, де працюють вугледобувні підприємства компанії, у розробці програм Справедливої вугільної трансформації, які включають плани щодо створення альтернативних робочих місць, розвитку малого та середнього бізнесу та раціонального використання ресурсів, у т.ч. породних відвалів, що знаходяться на територіях.

Подивитись повну версію виступу можна за посиланням https://fb.watch/8-F8dcZMK9/  

21 Січня 2025
Новини та повідомлення У 2024 році машинобудівники ДТЕК Енерго виготовили 1 мільйон запчастин та 11 нових комбайнів для підтримання українського вуглевидобутку
16 Січня 2025
Новини та повідомлення У 2024 році енергетики ДТЕК Енерго понад 20 разів «підіймали» ТЕС з нуля після масованих обстрілів
15 Січня 2025
Новини та повідомлення У 2024 році ДТЕК Енерго інвестував близько 11 млрд грн у відновлення ТЕС і роботу шахт
08 Січня 2025
Новини та повідомлення 504 енергетика ДТЕК Енерго отримали нагороди до професійного свята
27 Грудня 2024
Новини та повідомлення Машинобудівники ДТЕК Енерго виготовили 11 нових комбайнів та 916 тисяч запчастин для стабільної роботи українських шахт
25 Грудня 2024
Новини та повідомлення В результаті масованого обстрілу ТЕС ДТЕК Енерго загинув енергетик
25 Грудня 2024
Новини та повідомлення росія атакувала ТЕС ДТЕК Енерго, серйозно пошкоджено обладнання
13 Грудня 2024
Новини та повідомлення росія завдала масованого удару по ТЕС ДТЕК Енерго, пошкоджено обладнання
11 Грудня 2024
Новини та повідомлення За 11 місяців цього року ДТЕК Енерго інвестував 2,8 млрд грн у відновлення ТЕС після обстрілів
22 Листопада 2024
Новини та повідомлення Для підтримання українського вуглевидобутку машинобудівники ДТЕК Енерго виготовили 831 тисячу запчастин та 11 нових комбайнів