Переоснащений насосний агрегат забезпечує подачу транспортної води на ділянку грохотів, де відбувається дешламація рядового вугілля. Для управління електродвигуном насоса фахівці ДТЕК ЕСКО встановили перетворювач частоти потужністю 160 кВт, а також датчики тиску, рівня і контролер для забезпечення автоматизованого режиму роботи частотного приводу. Нове обладнання забезпечує оптимальний режим роботи насоса, захищає від гідроударів і підвищує надійність технологічного процесу зі збагачення вугілля.
«Завдяки датчикам рівня і тиску контролер в автоматичному режимі визначає оптимальний режим роботи електродвигуна насоса і регулює його потужність за допомогою перетворювача частоти. У підсумку: немає необхідності регулювати продуктивність вручну за допомогою засувок, а також не витрачається зайва електроенергія. Крім того, в ході проекту встановлена індивідуальна система обліку споживаної насосним агрегатом електроенергії і зручна панель управління в диспетчерській. Ефект з економії електроенергії виявився навіть на 10% краще, ніж очікувалося», – розповів директор Курахівської ЦЗФ Юрій Долбієв.
Проект розробили співробітники ЦЗФ, коли проходили навчання в ДТЕК ЕСКО за програмою «Основи системи енергоменеджменту та енергоаудиту ЦЗФ». «Як« домашнього завдання »ми виконали експрес-енергоаудит нашої ЦЗФ, розробили перелік енергозберігаючих заходів, включаючи даний проект. А ДТЕК ЕСКО допоміг нам його втілити в життя за допомогою механізму енергосервісу», – розповів головний технолог Олександр Копарев.
«ДТЕК ЕСКО як інвестор профінансував 100% вартості проекту і реалізував його« під ключ »: розробив технічне рішення, вибрав і забезпечив поставку обладнання, виконав монтаж і введення в експлуатацію. Досягнута економія буде розподілена між ДТЕК ЕСКО і Курахівської ЦЗФ. Після закінчення терміну дії договору 100% економії і обладнання перейдуть до ЦЗФ», – розповів директор ДТЕК ЕСКО Євген Бушма.