У ці дні стартує другий, з початку повномасштабного вторгнення, опалювальний сезон. Про внесок ДТЕК Енерго в підготовку до опалювального сезону 2023/2024 на своїй фейсбук-сторінці повідомив генеральний директор компанії Ільдар Салєєв. За його словами, компанія вже готова на 100%, але при цьому робота не зупиняється – працівники продовжують і далі тримати енергетичний фронт.
✅ Генерація
Енергетики ДТЕК Енерго:
- Завершили планові ремонти на 20 енергоблоках ТЕС. Як і планували, зустрічають старт опалювального сезону зі 100% готовністю. Але на цьому не зупиняються. У 2023 році планують полагодити 27 енергоблоків. Витрати компанії цьогоріч збільшуються майже вдвічі - до 3,9 млрд грн.
- Відновили після обстрілів 8 енергоблоків ТЕС. Щоб компенсувати те, що не вдасться відремонтувати до зими, додатково розконсервували два енергоблоки. Це +500 МВт до потужності енергосистеми.
- Сформували запас критичного обладнання на випадок нових обстрілів. Це 170 одиниць, наші витрати - 1,3 млрд грн інвестицій.
- Забезпечені 224 потужними генераторами. Це - резервні джерела живлення для ТЕС та шахт ДТЕК.
- Подбали і про фізичний захист теплоелектростанцій. Він має знизити наслідки від ворожих обстрілів. Це, звісно, не панацея від усіх атак, тож сподіваємося, в першу чергу, на «превентивну» міць української протиповітряної оборони.
- З початку року в умовах обстрілів, відновлювальних робіт і ремонтів відпустили в енергосистему майже 12,2 млрд кВт*год е/е.
✅ Вуглевидобуток + імпорт
Шахтарі ДТЕК Енерго:
- Щоб ТЕС ДТЕК могли працювати взимку на максимумі, забезпечили їх достатніми обсягами палива. Для цього ввели в роботу 21 нову вугільну лаву. Ще 5 лав мають ввести до кінця року.
- Український вуглевидобуток для компанії пріоритет, тому цьогоріч інвестиції у нього вдвічі більші - 7,4 млрд грн.
- Компанія формує і додатковий запас міцності на зиму. Для цього імпортує вугілля з-за кордону. На сьогодні доставлено з Польщі 53 тис. т. План на ОЗП – 210 тис. т.
✅ Машинобудування
Машинобудівники ДТЕК Енерго:
- Підтримали потреби шахтарів в гірничо-шахтному обладнанні (ГШО) - 695 одиниць, 14 нових комбайнів, 931 тисяча запчастин та комплектуючих. Усе це - ще одна опора для надійнішого проходження Україною ОЗП.
Все це в компанії зробили попри майже півсотню атак на ТЕС, 25 «посадок на нуль», після кожної з яких енергетики щоразу відновлювали роботу станцій, а також попри 1,4 ГВт втрачених потужностей під час минулого опалювального сезону.