У процесі побудови системи енергоменеджменту ДТЕК ЕСКО навчить більш ніж 100 працівників станцій — керівний склад та енергоменеджерів. Буде проведено внутрішні енергоаудити, проаналізовано виробничі процеси, розроблено програми енергоефективних заходів, внесено необхідні зміни в чинні політики та регламенти підприємств.
«Енергоефективність називають додатковим «видом палива» для ТЕС. Наприклад, підвищення енергоефективності всіх наших станцій на 2% дасть змогу заощадити 0,3 млн тонн вугілля на рік, а на 10% — 1,7 млн тонн вугілля на рік. Це допоможе зменшити собівартість виробництва електроенергії, підвищити надійність роботи ТЕС і зробити їх більш конкурентними напередодні реформування ринку електроенергії, — розповів директор із генерації ДТЕК Енерго Сергій Куриленко. — Ми послідовно підвищуємо ефективність наших станцій завдяки модернізації енергоблоків і програмою безперервного вдосконалення «Новатор». На наших ТЕС створено комісії з енергоефективності та призначено енергоменеджерів. Прийшов час об’єднати окремі проекти, ініціативи та досвід у єдину систему відповідно до міжнародного стандарту ISO 50001».
«Впровадження системи енергоменеджменту на ТЕС принесе перші результати з економії вже цьогоріч. Крім консалтингу, за допомогою механізму енергосервісу ДТЕК ЕСКО вже інвестує в 3 енергоефективні проекти на ТЕС. 2017 року заплановано розпочати ще 20 проектів, які передбачають модернізацію насосного, регулювального та кліматичного обладнання за кошти ДТЕК ЕСКО. Створення системи енергоменеджменту дасть змогу надалі масштабувати типові проекти і знаходити нові інноваційні рішення», — розповів директор ДТЕК ЕСКО Роман Федорченко.