Персонал ДТЕК Придніпровська ТЕС запустив в мережу енергоблок №9 потужністю 150 МВт. За 9 місяців він був переорієнтований з використання антрациту на газове вугілля. У 2017 р. ДТЕК виконав такі роботи на блоках №7 і №8.
Підключення до енергосистеми ще одного переобладнаного блоку - №10 - заплановано на грудень 2018 р. Зараз повним ходом ведуться будівельно-монтажні роботи. Загальна вартість переоснащення енергоблоків №9, 10 складе 300 млн грн.
За рік роботи Придніпровської ТЕС на газовому вугіллі потреба в імпортному антрациті знизилася на 0,7 млн тонн. Станція припинила використовувати антрацит з 21 квітня 2018 року.
«У цьому році ми повністю завершимо переобладнання з антрациту на газове вугілля чотирьох блоків Придніпровської ТЕС загальною потужністю 600 МВт. Українське вугілля - це запорука стабільного енергопостачання України. І чим більше теплова генерація буде орієнтуватися на паливо, яке видобувається в Україні - тим більший позитивний ефект отримає держава і жителі», - підкреслив генеральний директор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук.
Для переоснащення енергоблоку №9 змонтували понад 200 тонн тепло-механічного обладнання (газо-, повітро-, пилепроводи), встановили три нових вентилятори в схемі газо-повітряної сушки палива, замінили 16 старих пальників на нові (з низькою емісією оксиду азоту). На блоці також змонтували автоматизовану систему управління технологічним процесом фірми Emerson - для управління новими пилосистемами і виконали протипожежні заходи, що дозволяють безпечно їх експлуатувати.
ДТЕК з квітня 2017 року реалізує поетапний план переобладнання енергоблоків антрацитових ТЕС компанії на українське вугілля для мінімізації імпорту. Це була оперативна реакція компанії на зупинку поставок антрациту з тимчасово неконтрольованих районів Донецької та Луганської області в березні 2017 року внаслідок блокади.
З найважливішими діями ДТЕК щодо забезпечення надійного енергопостачання України в осінньо-зимовий період можна ознайомитися на сайті - http://ozp.dtek.com