Під час обстеження ліній електромереж за допомогою літальних платформ використовується технологія фотограмметричного обстеження. За один день гелікоптер, оснащений інфрачервоними камерами, тепловізорами та сканерами, комплексно обстежує 200 км повітряних ліній електропередач (ЛЕП) 150 кВ міста Кам’янське, а також населених пунктів у Царичанському та Павлоградському районах Дніпропетровської області. Після опрацювання даних енергокомпанія отримає об’єктивну експертизу про стан ліній, точні координати опор, інформацію про зелені насадження, охоронні зони; фотографії кожного дефекту, який не завжди можна визначити з землі.
Окрім того, на відміну від стандартної технології обстеження ліній ремонтними бригадами, фотограмметричне обстеження дозволяє підвищити оперативність і точність інформації, не потребує вимкнення електроенергії у споживачів і не спричиняє побутових незручностей. Підрядником у проекті виступить польська компанія «Vimap».
«У Європі, наприклад, у Польщі та Швеції, технологія обстеження ліній електропередач за допомогою літальних платформ використовується вже більше п’яти років. В Україні вона буде використана вперше, а проект у Дніпропетровській області — пілотний для ДТЕК Мережі. Компанія і надалі планує впроваджувати цифрові технології та сучасні рішення в обслуговування мереж для того, щоб підвищити надійність мереж і якість своїх послуг з електропостачання для клієнтів», — прокоментував генеральний директор ДТЕК Мережі Іван Гелюх.
Крім об’єктивних даних про технічний стан високовольтних ЛЕП технологія дозволяє створювати просторову 3D-модель електричної мережі з розпізнаванням і кодифікацією всіх елементів обладнання, вимірюванням габаритів об’єкта та його точними географічними координатами. Компанія вивчить ці можливості для можливого використання в геоінформаційній системі (ГІС), над якою зараз працюють фахівці ДТЕК Дніпровські електромережі в рамках спрощення процедур проектування та підключення до мереж.
ДТЕК Мережі продовжує системні зміни бізнесу в ході енергореформи, що проводиться в Україні для переходу ринку електроенергії до європейської моделі. Компанія має намір модернізувати електромережеве обладнання, покращити якість послуг і спростити процедуру підключення до мереж. Також у всіх підприємствах під управлінням компанії (ДТЕК Київські електромережі, ДТЕК Дніпровські електромережі і ДТЕК Донецькі електромережі) починають впроваджуватися нові сервіси і діджитал-технології для того, щоб надати клієнтам найбільш сучасні та зручні рішення.
Нагадаємо, новий Закон «Про ринок електричної енергії» передбачає, що до кінця 2018 року всі українські обленерго повинні будуть виділити функції генерації і поставки електроенергії, залишивши за собою виключно функцію з розподілу електричної енергії. Це загальносвітова практика і вимога Третього Енергетичного пакета ЄС, який забезпечує конкурентні умови роботи на ринку.