«Ми в черговий раз маємо дуже приємні підстави бути в гостях в Заозерному, оскільки не лише місцева школа, (яка стала одною з найкращих в Україні за участю в проекті ДТЕК «Енергоефективні школи: нова генерація»), а й проект місцевої громади «Сільський стадіон» увійшов до п’ятірки кращих в рамках конкурсу «Громада своїми руками». Ми знову переконалися, що в Заозерному сильна не лише школа. Тут є думаюча, активна громада, яка є нашим партнером», – підкреслив на зустрічі регіональний менеджер з корпоративної соціальної відповідальності та соціального розвитку компанії ДТЕК Перо Курляк.
Активісти Заозерного вже отримали міні-грант в розмірі 40 тис. грн для облаштування сільського стадіону. Проте на національному етапі конкурсу «Громада своїми руками» один з учасників журі Тарас Степаненко, півзахисник «Шахтаря», вирішив підтримати нове покоління футболістів і допомогти створити у цьому селі гідні умови для тренування дітей та молоді. То ж проект «Сільський стадіон» отримав додаткові 20 тис. грн на вдосконалення сільського простору. На додаткові кошти громада села вирішила встановити поруч із стадіоном тренажерний комплекс, щоб майбутні відомі спортсмени і просто любителі могли займатися спортом.
«Працювали на майданчику всім селом. Як виявилося, на місці, де ми спланували встановити новий тренажерний комплекс, був давній смітник, засипаний землею та порослий травою. Коли ми копали ями для монтажу спортивного знаряддя, довелося ще й «археологічні розкопки» проводити та виносити сміття, сумлінно складене тут десяток років тому, – каже приватний підприємець Олександр Тимчик, який не лише розробив для цієї місцини спрткомплекс, а й настільки перейнявся ідеєю облаштування простору в Заозерному, що власноруч копав ями та встановлював тут нові знаряддя.
Соціальний проект компанії ДТЕК «Громада своїми руками» – приклад того, що українцям властиві ініціативність, самоорганізація та інтерес до загальних корисних справ. Якщо на старті конкурсу шість років тому в ньому взяло участь лише три сотні активістів і було реалізовано три проекти, то в 2017-му учасників вже більше 16 тис., а кількість заявок перевищила 500. Всього ж цього року на 42 територіях України буде реалізовано 268 ідей, які стали переможцями конкурсу міні-грантів.