Курс проводився під егідою програми Європейського Союзу з розвитку наукових досліджень та технологій і організований «Інститутом місцевого розвитку» та КНУБА за підтримки Міністерства освіти і науки України. ДТЕК забезпечив фінансування для участі в тренінгу спеціалістів Добропілля.
Слухачі дізнались про особливості впровадження енергоефективних технологій у будівельне виробництво, встановлення енергозберігаючих систем опалення, теплопостачання, водопостачання, електропостачання й вентиляції у нових та старих будинках, питання сертифікації й енергоаудиту, а також комплексного підвищення енергоефективності вже наявного житлового фонду.
Вікторія Гриб, керівник департаменту зі соціального розвитку ДТЕК Енерго:
«ДТЕК системно підходить до розв’язання проблем, пов’язаних з енергозбереженням. За ініціативою Добропільського міського голови Андрія Аксьонова у містах великого Добропілля розпочинається великий проект з комплексної модернізації теплового господарства. Для того, щоб цей проект був успішним, необхідні кваліфіковані кадри. Тому компанія підтримує цю ініціативу, адже лише спільними зусиллями влади, бізнеса й громади можна досягти результату. Наша спільна мета – зробити Добропілля містом тепла, затишку і нових перспектив».
Сусанна Арутюнян, начальник комунального підприємства «Архітектурне бюро» Добропільскої міської ради:
«Для того, щоб відбулися зміни на краще, потрібні активні та ініціативні люди, які «заряджають» енергією, новими ідеями всіх навколо. Участь у таких заходах дає можливість робити цінні висновки з отриманих знань, щоб застосувати їх на практиці».
Александр Мар’янський, начальник КП «Добропольський міський транспорт»:
«Будівництво пасивних будинків – тема цікава та перспективна. Це цілий напрям, який як ніколи актуальний сьогодні: ми не тільки істотно економимо ресурси, будуючи «пасивні будники», а й вирішуємо екологічні проблеми, знижуючи негативний вплив на навколишнє середовище».
За підсумками курсу слухачі отримують два кваліфікаційні сертифікати: сертифікат європейського зразка (від проекту «Train-to-NZEB: The Building Knowledge Hubs») і сертифікат державного зразка (від Міністерства освіти і науки України). Це підвищує професійну компетенцію та дає право працювати у європейських проектах, пов’язаних з енергоефективними технологіями у будівництві, архітектурі, житлово-комунальному господарстві.