ДТЕК готовий забезпечити експертизу і ресурси, щоб закласти фундамент для справедливої трансформації вугільних регіонів. Дуже важливо, щоб на рівні держави були розроблені необхідні регуляторні ініціативи і механізми. Про це заявив генеральний директор ДТЕК Енерго Ільдар Салєєв в рамках щорічної міжнародної зустрічі «Ініціативи для вугільних регіонів Західних Балкан і України», яка відбулася в онлайн-форматі 23-24 червня. Зустріч проходила під керівництвом Європейської Комісії та була спрямована на обмін досвідом по поступової відмови від вугілля і справедливому переходу до стійким джерелам енергії в Боснії і Герцеговині, Косово, Чорногорії, Північної Македонії, Сербії та Україні.
Ільдар Салєєв, генеральний директор компанії ДТЕК Енерго, взяв участь в панелі «Голосу вугільних регіонів про екологічні проблеми і проблеми перепрофілювання» і розповів про досвід компанії ДТЕК Енерго зі сприяння у створенні сприятливих умов для залучення інвестицій в мономіста з використанням можливостей гірничовидобувної інфраструктури:
«На сьогоднішній день ДТЕК зазнає трансформацію, щоб стати більш екологічно чистим, ефективним і високотехнологічним бізнесом, керуючись у своїй діяльності принципами ESG. Це наш внесок у побудову нової економіки України. При цьому, як відповідальний роботодавець і соціально відповідальний бізнес, ДТЕК Енерго з 2018 року допомагає громадам, де працюють наші вугледобувні підприємства, в розробці дорожньої карти для справедливого перехідного процесу. Вона гарантуватиме життєздатність цих регіонів після припинення вуглевидобутку. Так, за підтримки ДТЕК Енерго місто Добропілля став першим вугільним регіоном України, який пішов шляхом економічної диверсифікації і розробив відповідну програму, яка розрахована на три роки і передбачає понад 40 проектів зі створення нових робочих місць в різних секторах економіки: від будівництва до надання послуг . Тепер за сприяння ДТЕК Енерго аналогічним шляхом розробки своїх програм справедливого переходу йдуть ще три шахтарські громади в Дніпропетровській області».
За словами Ільдара Салєєва, ДТЕК Енерго надає експертні знання та ресурси, щоб закласти основи справедливого переходу. Але життєво важлива також підтримка цього процесу на національному та міжнародному рівнях: «Потрібна розробка нормативної бази та механізмів на державному рівні для забезпечення справедливого переходу вугледобувних регіонів. А також фінансова підтримка міжнародних донорів для створення альтернативних бізнесів, робочих місць і джерел для наповнення місцевих бюджетів».
Довідка
Ініціатива для вугільних регіонів з перехідною економікою на Західних Балканах і в Україні була запущена в грудні 2020 року і спрямована на те, щоб допомогти країнам і регіонам перейти від вугілля до вуглецево-нейтральної економіці. Вона буде надавати підтримку вугільним регіонам в сусідніх з ЄС країнах, а саме в Боснії і Герцеговині, Косово, Чорногорії, Північної Македонії, Сербії та Україні.
Ініціатива знаходиться під управлінням Європейської Комісії та співпрацює з шістьма міжнародними партнерами: Світовим банком, Секретаріатом Енергетичного Співтовариства, Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), Європейським інвестиційним банком (ЄІБ), Національним фондом охорони навколишнього середовища та управління водними ресурсами Польщі (NFOSiGW) і коледжем Європи в Натоліні.