За останній рік суттєво зросла потреба української енергосистеми в потужностях ТЕС ДТЕК Енерго. Разом з тим зросло і навантаження на енергоблоки компанії. У січні-жовтні цього року ТЕС компанії відпустили в мережу 20,2 млрд кВт*год електроенергії. Це на 2,3 млрд кВт*год більше, ніж за аналогічний період 2020 року.
Через нестабільну роботу інших підприємств теплової генерації, ТЕС ДТЕК Енерго були змушені нести підвищене навантаження та компенсувати дефіцит електроенергії в системі. Наприкінці жовтня працювало одночасно від 28 до 30 блоків ТЕС ДТЕК Енерго із 36 усіх працюючих в енергосистемі блоків ТЕС та ТЕЦ. Відпуск е/е у жовтні склав майже 2,5 млрд кВт*год. Це на 18% вище показника жовтня минулого року та є рекордним показником за останні 9 місяців. Максимальне навантаження компанія несла також і в інші періоди: вересні, липні та січні цього року.
Весь цей час ТЕС ДТЕК Енерго працювали в умовах системної кризи на енергоринку. Вона стала наслідком збиткових тарифів у перші сім місяців року та досі невирішеними боргами на балансуючому ринку. Це близько 11 млрд грн, з яких 1,4 млрд грн – борги системного оператора перед генераціями ДТЕК Енерго.
Через ці фактори та підвищене навантаження на ТЕС ДТЕК Енерго на тлі простою іншої генерації, компанії доводиться періодично виводити блоки теплоелектростанцій в короткочасні ремонти. Адже забезпечити постійну стабільну роботу станцій з підвищеним навантаженням технічно неможливо. На це також накладається фізична зношеність обладнання станцій, значній частині якого десятки років. В кожному конкретному випадку кваліфіковані та досвідчені енергетики роблять надзусилля, щоб компенсувати втрати та в найкоротші терміни повернути виведені блоки в стрій.
Наразі триває перевірка державними контролюючими органами ситуацій з виведенням блоків в короткочасні ремонти, що з об’єктивних причин періодично трапляються на ТЕС та ТЕЦ усіх форм власності. Серед них також і ТЕС компанії, зокрема, Бурштинська, Придніпровська, Добротвірська, Курахівська, Запорізька та Ладижинська ТЕС. По кожному випадку виведення блоків в короткочасні ремонти фахівці Держенергонагляду проводять відповідні перевірки та фіксують причини збоїв.
ДТЕК Енерго, як надійна та відкрита компанія, надає максимальне сприяння у здійсненні членами комісії своїх функцій. Також компанія сподівається на встановлення реальних та об’єктивних причин тих чи інших ситуацій, що склалися, враховуючи фундаментальні фактори, непросту ситуацію в українській енергетиці та причин, що її спричинили.
Зі своєї сторони ДТЕК Енерго робить все для забезпечення стабільності української енергосистеми, але стабільна ситуація в енергетиці залежить від зусиль усіх без винятку учасників ринку, починаючи від компаній, що генерують електроенергію, і закінчуючи контролюючими органами влади.
Попри надскладні умови в енергетиці, ДТЕК Енерго мобілізувала увесь наявний ресурс для підготовки до опалювального сезону, надійної та безперебійної роботи теплоелектростанцій. За 10 місяців цього року ДТЕК Енерго вклав в ремонту кампанію блоків ТЕС, загальностанційного обладнання, будівель та споруд понад 1,9 млрд грн. Наразі енергетики реалізували 27 планових ремонтів енергоблоків. Це понад 80% від запланованих у цьому році обсягів ремонтної кампанії. Всього за підсумками року компанія планує спрямувати в ремонту кампанію ТЕС 2,5 млрд грн.