Повноцінної виробничої практики у ВНЗ немає вже 20 років, зізнаються педагоги. Тому навчати тих же майбутніх екологів-промисловців доводилося «на кішках». Тобто замість реальних умов і лабораторій – навчальні.
«Дуже складно освоювати ази майбутньої професії, яку ти не можеш «помацати» на практиці, – розповіла студентка НТУ Дніпровська політехніка Вероніка Ніколаєнко. – Я сподіваюся, що буду серед тих щасливчиків, які проходитимуть практику на Придніпровській ТЕС. Для мене це буде означати, що вчуся недарма і що після закінчення ВНЗ я зможу знайти роботу за фахом».
Для майбутніх екологів важливо не тільки розуміти, як усе відбувається, але й уміти робити «руками».
«Щоб промисловість України була забезпечена кваліфікованими кадрами, ВНЗ і підприємства повинні працювати в тандемі й допомагати молоді здобувати практичні навички, – розповів проректор Дніпровської політехніки Олександр Азюковській. – Для того щоб наша молодь змогла стати фахівцями високого класу, потрібно давати їм не тільки знання, а й практику, наприклад ту, яка є у експертів Придніпровської ТЕС у сфері екології. Упевнений, що співпраця науки й промисловості допоможе молоді повною мірою реалізувати свій потенціал для блага України».
У ДТЕК упевнені, що подібна співпраця піде на користь і студентам, і ВНЗ, і регіону. Та й усій країні.
«Ми розуміємо, що молоді складно. І на будь-якому підприємстві хочуть ідеального співробітника 23 років із досвідом роботи за фахом не менше п’яти років. Але це неможливо. Ось і їдуть люди за кордон чорноробами. Але можливо змінити підхід. І ми його змінюємо. Ми готові вчити в реальних умовах азам такої важливої професії, як еколог, на підприємстві. І нічого не вимагаємо натомість. А якщо хто залишиться в нашій дружній родині – будемо раді, – підкреслив директор ДТЕК Придніпровської ТЕС Анатолій Боричевський. – Я вважаю, що досвід, який студенти отримають на практиці на Придніпровській ТЕС, просто незамінний. І для студентів, і для нас. Адже студентство – це завжди нові ідеї, які базуються на наукових розробках і креативі молодого покоління. Саме тому їхні знання, потенціал і науковий досвід дуже актуальні для нас як для представників промисловості, і ми впевнені, що цей «сплав» допоможе вирішити ряд екологічних проблем регіону».
ДТЕК зацікавлений, щоб на підприємствах компанії працювали професіонали, які не тільки добре знають свою справу, а й готові розвивати рідний регіон. У свою чергу Дніпровська політехніка – один з найстаріших вузів України з найсильнішою науковою школою і фундаментальними науковими напрацюваннями. Отже, 9 років тому ДТЕК розпочав співпрацю з цим ВНЗ. Меморандум, який сьогодні було підписано, став одним з етапів цієї дружби.
Передбачається, що тепер відбудеться ряд тематичних зустрічей студентів, викладачів і представників Придніпровської ТЕС, на яких обговорять і розроблять план дій з вирішення актуальних екологічних проблем промислового регіону. Перші студенти прийдуть на практику на теплоелектростанцію вже цього літа.