Директор ДТЕК ШУ Першотравенське Олександр Гусєв:
«Тільки в Україні ведуть промислове виймання на таких тонких пластах, і тільки вугільні підприємства ДТЕК досягають на них таких рекордних результатів. Колектив першої видобувної дільниці під керівництвом начальника Ігоря Грецко, який почав відпрацьовувати нову лаву, першим у «Павлоградвугіллі» видобув із початку року 750 тис. тонн вугілля. Наші гірники постійно підвищують ефективність праці та скорочують втрати часу, що допомагає їм нарощувати видобуток. Сьогодні це необхідно нам усім, адже блоки антрацитових ТЕС почали переобладнувати під спалювання газового вугілля. І наше завдання — забезпечити українську енергетику вітчизняним паливом у необхідному обсязі».
Перемонтаж обладнання з відпрацьованої в нову лаву дільниця № 1 виконала на 5 днів раніше запланованого терміну. Для цього гірники, ще видобуваючи вугілля в попередньому вибої, утримуючи обсяги видобутку на рівні понад 3 тис. тонн на добу, монтували в новій лаві вибійне обладнання:
- 600 метрів ланцюга і приводи лавного конвеєра, який доставляє вугілля з очисного вибою на штрековий конвеєр;
- штрековий перевантажувач, який транспортує вугілля в штреку на стрічковий конвеєр.
Колектив дільниці подав ідею й перемістив видобувний комбайн із відпрацьованої лави в нову без розбирання та збирання великогабаритного обладнання, чим заощадив час перемонтажу. Крім того, дільниця своїми силами виконала повузловий ремонт лавного обладнання, а працівники гідроцеху шахтоуправління виконали капремонт секцій комплексу OSTROJ прямо в шахті, без видачі на-гора.
2017 року в Першотравенському шахтоуправлінні ввели в дію 4 нових лави замість відпрацьованих.