Довжина нової лави становить 210 м, а довжина виїмкового поля 910 м. Середньодобова продуктивність — 1855 тонн. Марка вугільного пласта — ДГ кокс. Це довгополум’яне енергетичне вугілля, яке використовується ТЕС для забезпечення сотень тисяч абонентів електроенергією. Обсяг запасів нової лави забезпечить гірників роботою до листопада цього року.
Геологічна потужність пласта в середньому становить 0,7 м. Гірничо-геологічні умови відпрацювання лави складні — вугільні пласти тонкі, а шари породи схильні до раптового обвалення. Але завдяки професіоналізму гірників нову лаву підготовлено до роботи повністю відповідно до всіх вимог промислової безпеки. Видобуток вугілля буде здійснюватися за допомогою комбайна КА-200, скребкового конвеєра СП-251 й механічного комплексу КД-80. Щоб запрацювала нова лава, було придбано виносну систему подавання конвеєра (ВСПК). Сума інвестицій ДТЕК сягнула понад 12 млн грн.
«Запуск нової лави важливий, як для трудового колективу, так і для всієї України, — зазначив заступник директора з виробництва ДТЕК шахтоуправління ім. Героїв Космосу Сергій Фараонов. — Ситуація в енергетиці продовжує залишатися складною й кожна тонна «чорного золота», видана на-гора — це запорука стабільної роботи ТЕС і забезпечення сотень тисяч споживачів енергоресурсом. Розуміючи це, шахтарі виявляють свій характер і наполегливо працюють, не зменшуючи темпів. Надійною опорою для нас є інвестиції ДТЕК у розвиток підприємств. За останні 11 років у ШУ ім. Героїв Космосу інвестовано приблизно 2,6 млрд грн. Цьогоріч на підтримку виробничих потужностей компанія планує спрямувати 805 млн грн».
Це перша лава, запущена з початку року на ДТЕК ШУ ім. Героїв Космосу. До кінця року заплановано здати в експлуатацію ще 8. Річний план шахтоуправління на 2017 рік — видати на-гора 4,5 млн тонн «чорного золота».