Інклюзивний клас для школярів з особливими освітніми потребами, інтерактивний куточок школяра у дитячій бібліотеці, новий клас праці та інклюзивні спортивні простори. Все це та багато іншого скоро з’явиться в Щастинській громаді завдяки конкурсу грантів ДТЕК «Громада своїми руками». 11 проєктів визнані кращими та отримали шанс на реалізацію.
«ДТЕК Енерго піклується про майбутнє міста, тому 9 рік поспіль допомагає мешканцям громади реалізувати актуальні для них проєкти. Розвиваючи активність жителів Щастя, Петропавлівки та Трьохізбенки, ДТЕК створює умови для вирішення проблем благоустрою. Це допомагає людям не тільки самостійно змінювати своє життя на краще, а й відчути відповідальність за збереження результатів своєї праці», - зазначив директор ДТЕК Луганська ТЕС Борис Сафонов.
Один з проєктів-переможців має не меті створення інклюзивного розвиваючого класу для школярів 1-4 класів. Керівник проєкту Світлана Васильченко, заступник директора з навчально-виховної роботи Щастинського ліцею № 1 ім. К.Кутового, впевнена, що завдяки появі інклюзивного простору школярі, які мають особливі освітні потреби, скоріше пристосуються до шкільного життя. А інші діти зможуть більш комфортно проводити шкільне дозвілля.
«Втілення у життя нашого проекту дозволить усім дітям, без винятку, здобути якісну освіту та навчитися взаємодіяти з навколишнім світом. Більш того, проєкт навчить дітей спокійно сприймати відмінності інших людей. Адже кожна дитина - неповторна і повинна мати шанс на щасливе майбутнє», - наголошує Світлана Васильченко.
Також завдяки ДТЕК Енерго в Щасті з’являться інтерактивний куточок школяра у дитячій бібліотеці, сучасний клас праці, інклюзивний спортивний майданчик, корекційна спортивна зала для дошкільнят. В Петропавлівці та Трьохізбенці вже цього року реалізують ідеї з облаштування творчої актової зали, створення корекційної тренажерної зали та організації вуличної навігації.
У 2021 році участь у конкурсі взяли 32 громади в 11 областях України. Компанія отримала 667 конкурсних заявок, з яких конкурсна комісія проєкту у кожній окремій громаді обрала переможців згідно заданим критеріям. Серед переможців – ініціативи у соціальній сфері, екології і енергоспоживанні, охороні здоров’я, спорті, благоустрою міст і селищ, а також співпраці між громадами. Особливий акцент в цьому році конкурс робить на створення безбар'єрного середовища, на інклюзивності в широкому сенсі. Проєкт «Громада своїми руками» трансформувався після приєднання компанії ДТЕК до ініціативи Першої Леді «Бізнес без бар’єрів». Принципи безбар’єрності стали частиною 60% програм та ініціатив, які направляли громади і волонтери на конкурс.